Gratulacje dla przyszłej Babci! Czas na słodkie rozpieszczanie

Moment, w którym na świat przychodzi dziecko jest wyjątkowy nie tylko dla jego rodziców. Ta chwila zmienia życie także kolejnego pokolenia, czyli babć i dziadków. Wiadomość o tym, że wkrótce na świat przyjdzie córka córki lub syn syna wywraca niektórym życie do góry nogami. Gratulacje z okazji zostania babcią to mogą być dwie osobne okazje do świętowania. Raffaello uczyni te chwile jeszcze bardziej wzruszającymi… 


Kilka miesięcy przed przyjściem na świat nowego członka rodziny, przyszli rodzice zaczynają dzielić się tą nowiną z najbliższymi. W pierwszej kolejności zazwyczaj dowiadują się o tym matki i ojcowie młodych. Przekazanie informacji oraz gratulacji dla przyszłej babci i dziadka może być naprawdę wyjątkową chwilą, która zapadnie w pamięć na zawsze. Nie zawsze syn lub córka mieszkają blisko swoich rodziców i mają okazję do częstych spotkań. Możesz więc poinformować mamę i tatę o wspaniałej nowinie przez telefon lub podczas wideorozmowy, ale na tym nie koniec. Doskonałą niespodzianką będzie wysłana pocztą kartka z okazji zostania babcią oraz pralinki Raffaello do świętowania tej chwili przy kawie czy herbacie. Warto też poszukać alternatywnych sposobów, które wywołają niemałe poruszenie i wielki zachwyt! Jak przekazać gratulacje dla świeżej babci? 

Gratulacje dla babci – od syna i córki 


Codzienna rutyna nie zawsze pozwala zatrzymać się i spędzić czas z mamą. Gratulacje dla nowej babci to doskonała okazja, by przygotować obiad, w niecodziennej formie. Zadbaj o wykwintne menu i przygotuj odpowiednią oprawę stołu. Do ozdoby wykorzystaj świeże kwiaty i praliny Raffaello. Na początku nic nie zdradzaj! Na środku stołu postaw tylko kartkę gratulacyjną oraz szampana, który będzie zapowiedzią dalszych niespodzianek. 
 

Prezent z okazji zostania babcią

Jeśli jesteś gotowa na przekazanie tej niezwykłej nowiny, to doskonały moment, by wręczyć przyszłej babci pamiątkowy upominek. Jaki prezent z okazji zostania babcią? Przedstawiamy kilka oryginalnych inspiracji, które rozczulą i chwycą za serce. 

Pierwszym pomysłem na prezent jest zakup dużego balonu z helem z ukrytą informacją. Po jego przebiciu ukaże się szczęśliwa nowina zapisana na kartce „Gratulujemy! Zostaniesz babcią”. Zaskoczenie połączone z nieopisaną radością – gwarantowane! 

Prezent z okazji zostania babcią możesz przygotować również w formie pudełka ze specjalnymi drobiazgami. W tym celu kup ozdobne, białe, drewniane pudełeczko z przegródkami. Włóż do niego m.in. smoczek, pieluszkę i butelkę na mleko. Z kolei zewnętrzną stronę pudełka możesz przyozdobić wygrawerowanym imieniem dziecka. Taki zestaw z pewnością babci niebawem się przyda!

Innym sposobem na przekazanie tej niezwykłej wiadomości może być zakup poduszki z napisem nawiązującym do nowej roli, np. „Najlepsza babcia na świecie”. Zaskoczona mina, a po chwili wszystko stanie się jasne, a wzruszeniom i radości nie będzie końca. 

Magiczna filiżanka, która ogłosi szczęśliwą nowinę przyszłej babci to kolejny oryginalny pomysł na cudowną niespodziankę. Specjalnym mazakiem do porcelany napisz na dnie filiżanki „gratulacje dla babci z okazji narodzin wnuka” lub „gratulacje dla babci z okazji narodzin wnuczki”. Herbata w takim naczyniu będzie zupełnie inaczej smakowała… 

Ostatnią propozycją na prezent dla przyszłej babci jest przygotowanie albumu, którego większość wypełnią starsze zdjęcia rodzinne. Na ostatniej stronie wklej kopię USG, czyli pierwsze oficjalne zdjęcie wnuka. Taki album to rzecz bardzo wzruszająca, która z całą pewnością zachowa na pamiątkę!

Czytaj więcej: Słodki Baby SHOWer!

Gratulacje dla babci z okazji narodzin dziecka 

Narodziny wnuka są momentem szalenie ważnym w życiu każdej babci. Pierwsze dni po przyjściu na świat maleństwa są wzruszające i emocjonujące. Młodzi rodzice są wtedy pochłonięci bez reszty odkrywaniem tajemnic rodzicielstwa, a babcie chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i radami. To ważny czas w relacjach obu pokoleń. Świeżo upieczona babcia emanuje radością i musi podzielić się swoim szczęściem z przyjaciółkami. Koleżanki z pracy, bliskie znajome i sąsiadki mogą więc pospieszyć z miłą wizytą i drobnym upominkiem. Wspólnie spędzone chwile dadzą młodej babci energię na najbliższe tygodnie. 

Prezent z okazji zostania babcią 

Upominki z gratulacjami z okazji narodzin wnuka lub wnuczki są niezwykle wzruszające. To również wyjątkowa pamiątka, która pozostaje na całe życie. Ich forma i rozmiar mogą być różne, dlatego warto je wcześniej odpowiednio zapakować. Przygotuj pudełko w wybranym kolorze. Do środka włóż drobny upominek i słodkie pralinki Raffaello. Całość przewiąż elegancką wstążką z zawieszką w kształcie wózeczka. 

Pięknym dodatkiem może być kartka z gratulacjami oprawiona w złotej ramce. Nie zapomnij o życzeniach z okazji zostania babcią – mogą to być wierszyki z okazji zostania babcią, śmieszne życzenia z okazji zostania babcią, jednak najlepiej jak będą to życzenia spersonalizowane, prosto z serca. 
Perspektywa posiadania wnuka dodaje energii i jest w stanie przywrócić drugą młodość – w końcu pojawi się ktoś, kogo przyszła babcia będzie mogła rozpieszczać. To teraz czas na toast! Zdrowie przyszłej babci i słodkiego maleństwa!

Czytaj więcej: Księga gości na wesele – moc wspomnień w niezwykłej oprawie

Inne inspiracje

Słodkie trofeum z Raffaello

Obrona pracy dyplomowej i koniec studiów to szczególna chwila w życiu. Wiąże się z nią wiele emocji – od wzruszenia wielkim sukcesem po satysfakcję z potwierdzenia wiedzy i kwalifikacji niezbędnych do rozpoczęcia pracy w wymarzonym zawodzie. Z tej okazji warto obdarować świeżo upieczonego absolwenta czymś naprawdę wyjątkowym.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje