Elwira z bloga Love My Home PL.

Jak przygotować wiosenną aranżację na stole?

Podpowiada Elwira z bloga Love My Home PL.

 

Pięknie udekorowany stół Wielkanocny jest wizytówką domu podczas świąt, warto postarać się zatem, aby był wiosenny, radosny – w końcu przyroda budzi się do życia w tym okresie, niektóre jej dary możemy śmiało wykorzystać do dekoracji.

 

Bezsprzecznie podstawową dekoracją stołu świątecznego są świeże kwiaty – o tej porze roku możesz użyć tulipanów, żonkili, hiacyntów lub narcyzów. Moja inspiracja na kremowe i ciepłe odcienie całej aranżacji to Raffaello.

Kolor kwiatów wybranych przez Ciebie może stanowić główny, przewodni akcent w całej aranżacji. Kwiaty włóż do wazonu o oryginalnym kształcie, a jeśli masz do dyspozycji kwiaty z cebulkami (na przykład hiacynty) – możesz je wyeksponować w ciekawy sposób wykorzystując niskie, przeźroczyste naczynie z widocznymi warstwami kamyczków do drenażu. Na wierzchu możesz położyć odrobinę zielonego mchu. Najlepiej sprawdzi się mech chrobotek — wygląda bardzo ładnie i kupisz go w prawie każdym sklepie ogrodniczym.

 

Nie zapominajmy o innych naturalnych dodatkach w tym okresie, czyli gałązkach wierzby lub bukszpanu.

 

Miłym zielonym akcentem może być także kompozycja z rzeżuchy – można ją posiać w skorupkach od jajek (należy pamiętać, aby zasiać ją odpowiednio wcześniej przed świętami).

Obok kwiatów, pisanki to nieodłączny element Wielkanocnych dekoracji – można przygotować je wspólnie w gronie rodzinnym, używając naturalnych barwników do skorupek. Zarówno kolorystyka pisanek, jak i wzory na nich mogą być dopełnieniem stylu, który dominuje w naszych wnętrzach. Obok pisanek — świąteczny symbol Wielkanocy to również zające! Idealnie sprawdzą się całe z czekolady lub w postaci ceramicznych figurek.

Bazą Wielkanocnego stołu jest obrus. Na białym lub kremowym nasza zastawa stołowa będzie prezentować się bardzo elegancko. Do ułożenia serwetek na stole użyjmy dekoracyjnych pierścieni.

Każde nakrycie dopełnij słodką niespodzianką dla Twoich gości - czyli Raffaello. Możesz elegancko ułożyć po jednej sztuce na na nakryciu,  a większą ilość wyeksponować na paterze lub w szklanej ozdobnej skrzyneczce. Dorzuć pomiędzy Raffaello pisanki i inne ozdoby - np. białe piórka - tak przygotowaną słodką ekspozycję możesz postawić na świątecznym stole,  ale sprawdzi się ona również jako ozdoba na komodzie.

Moją ostatnią, a zarazem najważniejszą poradą dla Was jest, aby w przygotowanie elementów aranżacji wiosennych zaangażować rodzinę! Wspólne malowanie pisanek i układanie z nich kompozycji to świetna i kreatywna zabawa, którą kochają szczególnie dzieci!

 

 

Wszystkiego dobrego!

 

Inne porady ambasadorek

Paulina z bloga Deer Home

Jak ozdobić stół na Walentynkową kolację?

Święto Zakochanych to wyjątkowy dzień, kiedy możemy sprawić bliskiej osobie niezapomnianą niespodziankę, usiąść razem do romantycznej kolacji i spędzić czas tylko we dwoje.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje