Marzena Marideko

Jak zrobić ozdoby choinkowe na Święta według Marzeny Marideko

To mój ulubiony okres roku, w którym najpełniej mogę pokazać moją pasję do dekorowania.

Stroję dom, wymyślam dekoracje świątecznego stołu i obwieszam lampkami cały ogród. Świąteczne szaleństwo, które kocham. W tle słychać rodzinny śmiech, rozmowy i miłą muzykę.

Aby jeszcze pełniej wykorzystać grudniowe dni, warto zaangażować całą rodzinę do przygotowań. Wspólna praca bardzo zbliża.

 

Przy kubku gorącej czekolady, ze świąteczną muzyką w tle, można skupić się na dekoracjach. To czas na ubieranie choinki, rozwieszanie zielonych girland, wieszanie pięknych kokard w każdym zakątku domu czy ustawianie skrzatów zawadiacko spoglądających z kąta.

 

Najbardziej cieszą ręcznie przygotowane ozdoby. Nie musi być to skomplikowane. Dekoracje powinny być na miarę naszych możliwości i czasu. To wszystko ma nas cieszyć, bo wspólny czas jest najważniejszy. Przygotujmy coś razem z bliskimi. Możemy też w sekrecie stworzyć własnoręcznie wykonane prezenty dla nich. Na pewno każdy będzie zachwycony.

 

Specjalnie na takie świąteczne strojenie przygotowałam dla Was pomysł na zawieszkę DIY z Ferrero Rocher. Sprawdzi się jako dekoracyjna zawieszka na choinkę, stroik stołu, klamki, okna czy krzesła. Uroczo zapakowana, może być też prezentem dla naszych gości i bliskich.

 

Uwielbiam naturalny styl podkreślony szlachetnością złota. Połączenie zieleni gałązek, złota słodkości Ferrero Rocher, dzwonków i lnianej kokardy wygląda niezwykle uroczo. Oczywiście zmieniając kolor kokardy, uzyskujemy kompletnie odmienioną dekorację.

Spróbujecie wykonać taką zawieszkę sami?

 

Zachęcam Was bardzo do pobudzania swojej kreatywności, do radosnego działania. Niech to będzie magiczny czas przygotowań. Cieszcie się chwilą wśród przepysznych Ferrero Rocher.

Inne porady ambasadorek

Sybilla z bloga "Domek za lasem"

Jak przygotować elegancki podarunek?

Czas pełen spokoju, ciepła, miłości, spotkań z rodziną. Zadbajmy o atmosferę, wystrój naszego domu, oprawę wigilijnego stołu. Sprawmy by nasi najbliżsi czuli się wyjątkowo.

Czytaj więcej
Magda z bloga "Mazale”

Jak udekorować świąteczny stół?

Świąteczny stół możemy udekorować na wiele sposobów. Warto zadbać o to, aby cała aranżacja była spójna i oddawała charakter okazji.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje