Marta Wojtysiak

Pomysły na aranżacje letniego pikniku według Marty Wojtysiak

Lato to idealny czas na wykorzystanie sprzyjającej aury i zorganizowanie pikniku w ogrodzie. Pozwól zachwycić się zapachem i oczarować eksplozją kolorów.

Zainspirowana pralinami Raffaello, podzielę się z Wami pomysłem i kilkoma prostymi wskazówkami na przygotowanie w swoim ogrodzie piknikowej miejscówki. Bez wątpienia zrobi ona niesamowite wrażenie na Waszych bliskich.

Na początku wybierzmy miejsce, kawałek trawnika. Najlepiej sprawdzi się taki, który znajduje się pod rozłożystym drzewem lub drzewami. Oprócz zacienienia i klimatu, jaki tworzą same w sobie, pomogą nam one przy aranżacji naszego pikniku.

Decydując się na takie miejsce, możemy pięknie udekorować przestrzeń nad naszymi głowami, zawieszając na gałęziach takie dekoracje, jak: 

girlandy (papierowe, materiałowe), rozety, lampiony lub sznur żarówek, tworzących piękną atmosferę wieczorową porą i nadających piknikowi bajkowego charakteru.
Świetnym rozwiązaniem będzie również baldachim bądź zwykła, przerzucona przez jedną gałąź zasłona, dzięki czemu uzyskamy nieco prywatności.

Co więcej strefę piknikową możemy wzbogacić o hamak. Nic nie szkodzi, jeśli nie posiadamy dwóch drzew w bliskiej odległości. Zawieśmy go na jednej z stabilnej gałęzi, tworząc fotel hamakowy. Takie rozwiązanie doda uroku naszej miejscówce i będzie stanowiło świetną, dodatkową opcją do relaksu.

Taka ciesząca oko otoczka na pewno pozwoli czerpać jeszcze więcej przyjemności z czasu spędzonego na łonie natury. Teraz pomówmy o piknikowaniu.

Jedną z najważniejszych rzeczy, o której nie możemy zapomnieć, jest duży i wygodny koc. Możemy na nim rozrzucić kilka poduszek, które będą idealnym podłożem do odpoczynku i komfortowego siedzenia na trawie. Ma być miękko i na luzie. :)

Całość niech dopełnią latarnie świetlne i świece rozstawione w pobliżu koca piknikowego (bezpośrednio na trawie, bądź na plastrach drewna) oraz wazony z kwiatami prosto z naszego ogrodu.

Nie ma pikniku bez pysznych przekąsek i słodkości. Moje ulubione kuleczki Raffaello wpasują się tu idealnie, bo nie dość, że są pyszne, to jeszcze pięknie i estetycznie się prezentują.

Warto je więc należycie wyeksponować -- na paterze lub w miseczce z topperem w formie mini girlandy wiszącej na patyczkach.

Dodatkowo pralinami można przyozdobić talerze. Wystarczy na każdym z nich umieścić papierową ażurową serwetkę (złożoną na pół). Następnie na niej ułożyć po 2-3 źdźbła suszonej trawy (bądź płatki suszonych kwiatów) i jedną sztukę pralinki Raffaello.

Proste, naturalne i samodzielnie wykonane dekoracje są niezwykle efektowne i z pewnością przykują uwagę naszych gości.

Mam nadzieję, że czujecie się zainspirowani do stworzenia swojej strefy relaksu w ogrodzie. Korzystajcie z ciepełka, piknikujcie i bawcie się świetnie! :)

Inne porady ambasadorek

Marta Potoczek

Prezent i przyjęcie z okazji awansu

Awans w pracy członka rodziny lub przyjaciela to zawsze niezwykle emocjonujący moment. Warto podkreślić tę wspaniałą chwilę i uczcić go specjalnymi gratulacjami w wyjątkowej oprawie. Przyjęcie w akompaniamencie słodkich specjałów Raffaello wyczaruje magię, która zapadnie na długo w pamięci bliskiej nam osoby.

Czytaj więcej
Marzena Marideko

Stylowy baby shower

Baby shower, czyli przyjęcia organizowane dla przyszłej mamy z okazji zbliżających się narodzin dziecka cieszą się coraz większą popularnością. Jest to piękny czas oczekiwania i radości w gronie najbliższych kobiet.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje