Agnieszka z My Hygge My Home

Romantyczna randka w domu według Agnieszki z My Hygge My Home

Randka małżeńska

W codziennej gonitwie zapominamy o sobie i bliskich nam osobach. Wciąż zajęci pracą, dziećmi czy obowiązkami nie mamy chwili, żeby ze sobą porozmawiać, złapać się za ręce i wyznać sobie miłość. Zatrzymajmy się na moment, by spędzić ze sobą trochę czasu, tak ważnego w pielęgnowaniu uczucia.                                                                     

Jednym z najlepszych sposobów na spędzenie wspólnych chwil jest niewątpliwie randka. Moment, w którym można być tylko ze sobą, we dwoje. Randkę możemy spędzić na mnóstwo sposobów: udać się do kina, teatru, restauracji, czy też samodzielnie przygotować romantyczną kolację.

Pokażę Wam, jak w prosty, ale efektowny sposób przygotować stół na niezapomnianą, romantyczną kolację. Moja aranżacja będzie opierać się na kwiatach w delikatnych kolorach, świecach oraz dekoracji, która jest po części bombonierką i flower boksem.

Na początek na stole ułożyłam jasny bieżnik z juty. Będzie on idealną bazą do kolejnych dekoracji. Na bieżniku ułożyłam liście palmy, które pięknie z nim kontrastują i dodają lekkości kompozycji. Następnie ustawiłam gdzieniegdzie szklane kule, w których umieściłam zielone gałązki oraz kwiaty róż, na których znajdują się Mon Cheri jako słodka niespodzianka. Ustawiłam świece tak, by ich blask rozświetlał mrok wieczoru. Nadają one randce wspaniałego klimatu i intymności. Oczywiście na stole nie mogło zabraknąć zastawy, dlatego wybrałam jasne talerze z delikatną mozaiką. Na nich zaś umieściłam małe bukieciki z kwiatów gipsówki i eustomy. Do tego dodałam czerwone serduszko z napisem Kocham Cię, przewiązane wstążką w naturalnym kolorze. Doczepiłam także mały upominek w postaci Mon Cheri. Dopełnieniem dekoracji są dwa bukiety w biało-różowym kolorze o różnej wielkości. Cudownie pachną i nadają aranżacji wyjątkowego charakteru.

Przygotowałam też piękny upominek dla dwojga.

Aby go wykonać, będą nam potrzebne:

  • pudełko w kształcie serca
  • gąbka florystyczna
  • folia
  • słodkości Mon Cheri
  • kwiaty róż


Wykonanie:

Z gąbki florystycznej wykrawamy serce tak, by pasowało do pudełka. Najlepiej najpierw odrysować sobie kształt i wysokość pudełka na gąbce. Kiedy już wytniemy serce, przekrajamy je na dwie połówki. Następnie jedną z nich namaczamy w zimnej wodzie i umieszczamy w pudełku uprzednio wyłożonym folią (dzięki temu pudełko nie namoknie). Drugą wkładamy bez namaczania. W mokrą część serca wbijamy obcięte kwiaty róż, natomiast na suchej części układamy pyszności Mon Cheri. Nasze pudełko jest już gotowe.

Tak przygotowana randka będzie cudowną niespodzianką dla Waszego partnera czy partnerki. W takich gestach kryje się zaangażowanie, troska i miłość, którą tak bardzo warto pielęgnować. Czasem jednak trudno nam okazywać uczucia bądź o nich mówić. Wtedy z pomocą przyjdą nam takie słodkie pyszności, jak Mon Cheri, będące doskonałym wyrazem naszej miłości.

Inne porady ambasadorek

Paulina z bloga Deer Home

Jak ozdobić stół na Walentynkową kolację?

Święto Zakochanych to wyjątkowy dzień, kiedy możemy sprawić bliskiej osobie niezapomnianą niespodziankę, usiąść razem do romantycznej kolacji i spędzić czas tylko we dwoje.

Czytaj więcej
Marta Wojtysiak

Walentynki tuż, tuż. Dzień Zakochanych według Marty Wojtysiak

Walentynki to świetna okazja, by zwolnić, spędzić miło czas, móc nacieszyć się sobą i przypomnieć sobie, co w życiu jest najważniejsze. I wcale nie musimy z tym czekać do wieczora – już z samego rana możemy nastroić się walentynkowo.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje