Agnieszka z My Hygge My Home

Urodzinowe przyjęcie-niespodzianka od Agnieszki z My Hygge My Home

Coraz większym powodzeniem cieszą się przyjęcia-niespodzianki organizowane z różnych okazji: zdanego egzaminu, imienin, urodzin czy rocznicy ślubu. Trzymanie wydarzenia w tajemnicy przed samym zainteresowanym budzi wiele emocji wśród aranżerów. Wymaga dobrej organizacji i znajomości upodobań osoby, dla której jest przygotowywane, by w efekcie zrobiło jak największe wrażenie i było niezapomnianym przeżyciem.

Na co zwrócić uwagę przy organizacji przyjęcia-niespodzianki?

Chciałabym Wam opowiedzieć, jak przygotowałam się na urodziny mojej koleżanki i na co zwróciłam uwagę podczas planowania przyjęcia-niespodzianki dla niej.

Moim zdaniem przyjęcie urodzinowe musi korespondować z osobą, dla której jest planowane. Dlatego ważne jest, aby nawiązywało do tego, co jubilatka czy jubilat lubi najbardziej: może to być jego hobby, ulubiony kolor, styl w jakim czuje się najlepiej lub jego pasja. Moja koleżanka kocha styl boho-biel, a ja – dla nadania całej uroczystości bardziej kobiecego charakteru – dołożyłam kolor różowy. Zadbałam też o estetyczne dekoracje i słodkie przekąski, takie jak Rafaello, które wykorzystałam jako element dekoracyjny, wkładając je pod kopułkę czy też przyczepiając do bukiecików położonych na talerzach. Takie dekoracje zwracają uwagę i są miłe dla oka.

Stół urodzinowy

Aby przygotować efektowny stół urodzinowy, użyłam: obrusu w jasnym kolorze będącego tłem do dekoracji, podkładki o naturalnej barwie i delikatnej zastawy w jasnym kolorze (którą zapewne wszyscy mamy w domu). Wykorzystałam też bukiet z suszonych traw i elementy dekoracyjne takie jak pompony, konfetti czy czapeczki w korespondujących ze sobą kolorach.

Kompozycji dopełniają połyskujące girlandy, balony i serpentyny w pastelowych barwach, a magicznego klimatu dodają żarzące się sznury światełek oraz palące się zimne ognie.

Jeśli zaś chodzi o prezent, zadbałam o to, by był przemyślany i trafiony, ale też o jego oprawę. Zwykłą torebkę prezentową czy też pudełko w łatwy sposób można ozdobić wstążką i kompozycją złożoną z suszków oraz słodkiej przekąski – tu wybrałam Rafaello jako subtelny i elegancki element mojej kompozycji.

Dla kogo?

Tak przygotowany stół i wnętrze przypadną do gustu niejednej kobiecie dzięki bardzo modnemu obecnie nurtowi natural-boho oraz połączeniu kobiecych i delikatnych kolorów. Nietuzinkowe dekoracje i efektownie opakowany prezent będą cudownym dopełnieniem tego wyjątkowego dnia.

Mam nadzieję, że ta kompozycja przypadnie Wam do gustu i zechcecie ją odtworzyć dla siebie lub dla bliskiej Wam osoby. Często najlepszym prezentem w dniu urodzin jest po prostu pamięć i chęć zrobienia dla kogoś, kogo kochamy, czegoś miłego, a przyjęcie-niespodzianka w takiej oprawie będzie niewątpliwie pięknym i niezapomnianym prezentem.

Inne porady ambasadorek

Magda z bloga MsMadeleine

Jak pomysłowo zapakować prezent urodzinowy?

Urodziny to magiczny dzień w roku, który skłania do przemyśleń i pewnych podsumowań. Jesteśmy bogatsi o pewne doświadczenia, myślimy o przeszłości, zastanawiamy się, co przyniesie kolejny rok i stawiamy sobie nowe cele i wyzwania.

Czytaj więcej
Agnieszka z bloga Strefa.AgnieszkaChelbda

Niespodzianka na Dzień Mamy - Strefa Agnieszka Chlebda

Pokażę Wam dziś pomysł na bardzo prosty, ale piękny prezent na Dzień mamy. Mój pomysł to zachwycająca dekoracja z kolorowego papieru, z której zrobiłam flower box i ukryłam w nim słodkie Ferrero Rocher. 

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje