Zrób to sam

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zrób to sam

WIOSENNA DEKORACJA FERRERO ROCHER

Do przygotowania tej dekoracji będziemy potrzebować:

  • bazy z wikliny
  • świeżych wiosennych gałązek z kwiatami
  • Ferrero Rocher
  • sznurka jutowego
  • kleju na gorąco
Krok
po kroku
1.

Krok 1: Zaczniemy od przygotowania bazy. Możesz kupić gotową bazę z wikliny lub gałęzi, możesz także przygotować ją samodzielnie. Jeśli zdecydujesz się zrobić to samemu, to postaraj się zdobyć długie i miękkie gałązki, które łatwo da się zapleść w okrąg i związać sznurkiem. Baza nie musi być gruba – nasza ozdoba będzie wiosenna oraz lekka.

2.

Krok 2: W bazę wplatamy świeże wiosenne gałązki z kwiatami. Najlepsze będą gałązki z kwitnących drzew owocowych, np. jabłoni lub wiśni. Nie zapomnij o liściach, wiosna to zieleń, więc liście muszą wypełniać całą kompozycję. Jeśli wplatanie nie wystarczy, wzmocnij konstrukcję sznurkiem jutowym albo odrobiną kleju na gorąco.

3.

Krok 3: Teraz umieść na wianku kilka Ferrero Rocher. Postaraj się zachować pomiędzy nimi równe odstępy, aby całość prezentowała się lekko oraz harmonijnie. Podklej je od spodu klejem na gorąco, a także przysłoń delikatnie kwiatami i liśćmi – ich kolor pięknie skomponuje się z barwami natury. Znajdź na wianek odpowiednio nasłonecznione miejsce i ciesz się jego widokiem do woli!

 

ZOBACZ POZOSTAŁE INSPIRACJE