Zrób to sam

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zrób to sam

ZŁOTE PISANKI

Do udekorowania stołu wielkanocnego będziemy potrzebować:

  • jaj kurzych
  • spożywczego barwnika w spray’u
  • szerokiego słoja
  • Ferrero Rocher
Krok
po kroku
1.

Krok 1: Zacznijmy od pozłocenia jaj. Możemy do tego celu użyć tradycyjnych barwników, ale najwygodniej będzie wykorzystać spożywczy barwnik w spray’u. Kolor złoty doskonale zgra się z barwami Ferrero Rocher. Część jaj, zwłaszcza jeśli mają jednolity, jasny kolor, możemy zostawić niepofarbowaną i ozdobić ją napisami lub świątecznymi naklejkami. Czekamy aż farba wyschnie i możemy przejść do kolejnego kroku.

 

 

2.

Krok 2: Bierzemy duży, szeroki słój i wkładamy do niego na przemian jaja i Ferrero Rocher. Słój musi pełny, ale nie przesadzajmy – nie chcemy, żeby cokolwiek z niego wystawało. Jeśli na jajach zrobiliśmy napisy lub inne ozdoby, ułóżmy je tak, aby były dobrze widoczne. Ferrero Rocher natomiast starajmy się układać górą lub bokiem do oglądającego.

 

 

 

3.

Krok 3: Odpowiednio wypełniony słój stawiamy na ozdobnym talerzu o średnicy odrobinę większej niż średnica słoja. Talerz musi być dobrany tak, aby nasza dekoracja nie ślizgała się na nim, ani nie przechylała się na boki. Całość umieszczamy na świątecznym stole wśród innych dekoracji i gotowe!

 

 

 

ZOBACZ POZOSTAŁE INSPIRACJE