SŁODKA WIZYTÓWKA

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

foremki do pierniczków (wysokość ok. 6 cm) czerwona wstążka (ok. 50 cm) karton w kolorze różowym etykiety samoprzylepne małe czerwone bombki klej nożyczki czerwony flamaster praliny Mon Chéri

Krok 1

Krok 1: Zaczynamy od foremki do pierniczków. Najlepiej aby była w kształcie choinki. Owiń foremkę czerwoną wstążką tak, jak owija się łańcuchami bądź lampkami prawdziwe choinki. Opleć nią także sztućce, żeby ładnie komponowały się z główną ozdobą.

Krok 2

Krok 2: Wydrukuj szablony świątecznych wycinanek, które znajdziesz tutaj. Na ich podstawie wykonamy etykietkę z imieniem gościa. Jak to zrobić? To proste. Z różowej owijki czekoladki Mon Chéri wytnij paseczek o wymiarach ok. 4 x 1,5 cm i naklej go na przygotowaną wcześniej etykietę. Ten krok wymaga niemałej precyzji, więc w razie potrzeby możesz wspomóc się np. pęsetą. Kiedy uporasz się z naklejaniem, delikatnie wsuń etykietkę pod wstążkę.

Krok 3

Krok 3: Nasza choinka jest już prawie gotowa, brakuje tylko jednego elementu – słodkiego prezentu na dole. W tej roli doskonale sprawdzi się pralinka Mon Chéri, która powinna wpasować się w dolną część foremki. A więc umieszczamy słodki prezent pod choinką i gotowe!

Tak przygotowaną ozdobę połóż na talerzu każdego z gości i z przyjemnością obserwuj ich reakcje na słodką niespodziankę.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje