URODZINOWA KARTKA BALONIK

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

arkusz sztywnego papieru w formacie A5 kilka arkuszy papieru w odcieniach różu i czerwieni klej pisak Mon Chéri taśma piankowa

Krok 1

Krok 1: Na początek wycinamy kawałek papieru ze sztywnego arkusza formatu A5. To będzie główna część naszej kartki urodzinowej. Sugerujemy kolor różowy, który idealnie zgra się z barwami Mon Chéri oraz czerwonym sercem na środku. Wycięty kawałek składamy na pół.

Krok 2

Krok 2: Z kilku arkuszy papieru w różnych odcieniach różu i czerwieni wycinamy serca - rozmiary mniej więcej 7-8 cm. Zwróćmy uwagę, aby wszystkie były jednakowej wielkości, w przeciwnym razie kartka będzie wyglądała niedbale. Wycięte serca również składamy na pół wzdłuż osi pionowej.

Krok 3

Krok 3: Wszystkie serca sklejamy ze sobą połówkami tak, aby tworzyły wachlarz. Możemy użyć kleju szkolnego, ale upewnijmy się, że jest naprawdę wytrzymały i kompozycja nie rozsypie nam się po drodze na przyjęcie urodzinowe. Następnie połączone serca przyklejamy do kartki.

Krok 4

Krok 4: Pod sercami rysujemy linki balonu, a także przyklejamy Mon Chéri - dokładnie w miejscu, gdzie powinien znaleźć się kosz dla pasażerów.

Krok 5

Krok 5: Na papierze jaśniejszym niż nasza kartka piszemy krótką dedykację dla solenizanta. Jeśli nie czujemy się pewnie wypisując ręczne dedykacje, posłużmy się komputerem i drukarką. Karteczkę przyklejamy pod balonem używając do tego kawałka piankowej taśmy.

Urodzinowy balon gotowy, czas aby poniósł życzenia, które trafią do serca solenizanta.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje