Zrób to sam

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zrób to sam

DEKORACYJNY BALON RAFFAELLO

Do wykonania tej ozdoby będziemy potrzebować:

  • duży biały balon wypełniony helem
  • ozdobny sznurek jutowy
  • kwiaty i gałązki
  • opakowanie Raffaello
  • klej lub taśma klejąca
Krok
po kroku
1.

Krok 1: Napełnij helem duży biały balon i przywiąż do niego ozdobny sznurek jutowy. Sznurek powinien mieć długość ok. 30-50 cm, w zależności od tego, ile kwiatów oraz gałązek planujesz na nim zawiesić.

 

2.

Krok 2: Teraz zacznij wplatać gałązki. Zawiązuj solidne pętelki na łodygach, aby gałązki się nie wysuwały. Im więcej ich wpleciesz, tym kompozycja będzie efektowniejsza. Nie przesadź jednak, żeby nie była za ciężka.

 

 

 

 

3.

Krok 3: Pora na kwiaty. Wplataj je podobnie jak gałęzie, zawiązując pętelki przy nasadzie kielicha. Postaraj się, aby kielichy były zwrócone w różne strony, wtedy kompozycja będzie pełniejsza oraz wiele bardziej efektowna. Pamiętaj też, aby przeplatać kwiaty z gałązkami, doda to naturalności i sprawi, że całość będzie ciekawsza wizualnie.

 

 

 

 

 

4.

Krok 4: Na końcu ogona musimy teraz przymocować najsłodszy element naszego dzieła, czyli opakowanie Raffaello. Możemy to zrobić za pomocą kleju na gorąco lub taśmy klejącej (koniecznie bezbarwnej!). Jeśli zostało nam dużo sznurka możemy też przewiązać nim pudełeczko – przymocowując we w ten sposób do ogona.

Dzieło skończone, można umieścić je w ogrodzie lub w salonie i cieszyć się jego widokiem.

 

ZOBACZ POZOSTAŁE INSPIRACJE