Oryginalne zaproszenia ślubne – wybierz z naszych propozycji

Zaproszenia ślubne DIY są niepowtarzalne. Oddają charakter i styl pary młodej, a także pozwalają na dodanie osobistych akcentów. Zobacz nasze pomysły na kreatywne zaproszenia ślubne, w których użyjesz ulubionych kolorów, motywów i materiałów.

To może być znakomita zabawa i dzieło, które zbliży do siebie przyszłych małżonków.

Inspiracja nr 1 – akwarela w błękicie – bądźcie artystami.

Już wiesz, jak samemu zrobić zaproszenia ślubne, czas zgromadzić potrzebne do tego materiały:

●    papier do akwareli,
●    tusz akwarelowy (proponujemy niebieski – wygląda zjawiskowo),
●    paleta malarska lub talerz,
●    pędzel płaski wachlarzowy,
●    pędzel okrągły, taki jak do kaligrafii japońskiej. 
 

Krok 1

Na papierze akwarelowym wydrukuj treść zaproszeń. Następnie płaskim pędzlem rozprowadź wodę na froncie zaproszenia.

Ważna uwaga

Ostrożnie z wodą! Papier akwarelowy jest bardzo chłonny. Jeśli przesadzisz z ilością wody, rozmięknie i zacznie się wałkować. 

Krok 2

Na palecie malarskiej wodą rozprowadź tusz. Powinien mieć delikatny kolor. Pędzlem do kaligrafii przenieś tusz na mokrą kartkę. Zobaczysz, że kolor powoli rozlewa się, tworząc oryginalną plamę.

Podpowiedź

Mocniejszy kolor uzyskasz, jeśli przytrzymasz chwilę dłużej pędzel w jednym miejscu. Pamiętaj jednak, by zachować spory odstęp od krawędzi kartki, by dziurka nie wypadła na samym jej brzegu.

Krok 3

Zmoczony papier ma tendencję do marszczenia się. To naturalny proces. Dlatego włóż zaproszenie np. między dwie książki i przyciśnij.

Mała rada

Zaproszenia warto pozostawić przyciśnięte dłuższą chwilę. Najlepiej do momentu, aż akwarela całkowicie wyschnie. 

Zaproszenia ślubne inspiracja nr 2 – biel, perły i moc elegancji

Poniżej pokazujemy, jak zrobić własne zaproszenia ślubne, ale najpierw efekt, do którego będziesz dążyć:

W tym przypadku potrzebne będą precyzja i skupienie oraz nieco więcej materiałów.

Pamiętaj! Wręczając zaproszenia inspirowane elegancją Raffaello podaruj swoim gościom także pralinę – zapamiętają tę miłą, słodką chwilę na długo.

Oto co jest potrzebne, by własnoręcznie wykonać takie eleganckie zaproszenia:

●    tekst zaproszeń wydrukowany wcześniej, najlepiej by miały format a5,
●    kalka kreślarska satynowana w arkuszach formatu b4,
●    perełki samoprzylepne,
●    pęseta,
●    lak do pieczęci,
●    zestaw do lakowania.
 

Krok 1

Wnętrze zaproszenia z wydrukowanym tekstem obłóż arkuszem kalki, tak by środek tego arkusza biegł wzdłuż osi symetrii zaproszenia.

Pamiętaj, że…

…w przypadku zaproszeń w formacie a5, arkusz kalki musi być trochę większy. Sprawdzi się format b4. Taką kalkę kupisz bez trudu w sklepie kreślarskim lub przez internet.

Krok 2

Delikatnie przeciągnij np. tępą stroną nożyczek, miejsce złożenia kalki. Uzyskasz jej gładki brzeg. Następnie chwytając koraliki pęsetą, przyklej je do kalki.

Porada

Zanim zaczniesz przyklejać perełki zaplanuj ich ułożenie - zastanów się, czy wolisz symetrię, czy raczej artystyczny nieład? 

Krok 3

Rozpuść wosk w tygielku, delikatnie upuść jego odrobinę na miejsce styku założonej kalki i odbij stempel.

Cenna podpowiedź

Całość będzie jeszcze bardziej elegancka, jeśli zamiast gotowego zestawu zamówisz własny personalizowany stempel. Może być okolicznościowy, a może być uniwersalny, np. z inicjałami państwa młodych.

Jak zrobić zaproszenia ślubne DIY? Zatrzymaj się na chwilę!

Pomysły na zaproszenia ślubne mogą być naprawdę przeróżne. Wybierz styl, który będzie pasował do charakteru uroczystości: zaproszenie ślubne boho wręczysz gościom, których ugościsz w stylizowanych starych wnętrzach, a zaproszenie ślubne glamour będzie pasowało do ślubu organizowanego w lustrzano-aksamitnej przestrzeni. Zwróć uwagę na to, że dla gości może to również stanowić podpowiedź tego, jak się ubrać. Jedno jest pewne – nietuzinkowe zaproszenia ślubne to nie tylko piękna pamiątka, ale także wyraz troski i zaangażowania pary młodej.  

Inne inspiracje

Z wizytą u przyjaciół. Zrób oryginalny prezent na parapetówkę

Co kupić na parapetówkę – zastanawia się każdy, kto ma okazję odwiedzać bliskich w ich nowym mieszkaniu lub domu. Nie wypada przyjść z pustą ręką. Znaleźć oryginalny prezent na parapetówkę nie jest łatwo, a zatem wykonaj go samodzielnie. Oto dwie koncepcje wyjątkowego wazonu. Wybierz, którą chcesz stworzyć.

Czytaj więcej

Prezent dla promotora – wybierz spośród naszych pomysłów, a zapadniesz w pamięć

Upominek dla promotora to wyzwanie. Wypada podziękować za poświęcony czas i merytoryczne wsparcie, ale należy pamiętać o zachowaniu dystansu i oficjalnego charakteru relacji. Możesz więc elegancki prezent dla promotora wykonać samodzielnie na pamiątkę. Zobacz, co proponujemy.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje