Raffaello, czyli pierwszy krok do zakochania

Przed upragnionym wyjściem każdy zadaje sobie kilka najważniejszych pytań: ile powinna trwać pierwsza randka czy też jaki prezent dla dziewczyny na pierwszą randkę? Kiedyś radami służyło starsze rodzeństwo lub koledzy i koleżanki z podwórka, a dziś odpowiedź na większość pytań przynosi internet.

Pamiętaj — masz tylko jedną szansę, by zrobić pierwsze wrażenie. Jak więc powinna wyglądać pierwsza randka i co zrobić, by zaprezentować się na niej z jak najlepszej strony?

Jaki prezent na pierwszą randkę?

Pierwsze wrażenie trwa zaledwie kilka sekund. Warto dobrze wykorzystać ten czas. Skromny upominek z Raffaello na początku pierwszej randki sprawi, że druga osoba od razu poczuje się wyjątkowo.

Pierwsza randka - kwiaty

Nie ważne, czy poznaliście się w realu czy też jest to pierwsza randka z internetu. Upominek w formie kwiatów sprawdzi się zawsze. Jeśli więc wyszukiwałeś informacji pod hasłem: pierwsza randka - czy kupić kwiaty? Odpowiedź brzmi: tak! Zwróć jednak uwagę, że standardowe bukiety ustępują dziś miejsca bardziej wyrafinowanym i niepowtarzalnym kompozycjom. Stworzenie wyjątkowego prezentu kwiatowego z Raffaello będzie doskonałym pomysłem! Wymaga on jedynie odpowiedniego pomysłu i zaangażowania...

Pierwsza propozycja na oryginalny prezent to połączenie kwiatów z pralinkami Raffaello. Wystarczy stworzyć delikatny bukiet ze świeżych konwalii oraz goździków, a następnie przymocować w niektórych miejscach słodkie specjały. Całość możesz owinąć papierem pergaminowym w kolorze pudrowego różu i przewiązać wstążką. Do kwiatów warto dołączyć bilecik. Co na nim napisać? Wystarczy szczere „Cieszę się, że się widzimy!". Uroczy bukiet będzie odzwierciedlać lekkie zauroczenie i może być zaproszeniem do spędzenia miłych chwil razem.

Innym oryginalnym pomysłem na prezent może być kwiat w formie serca. Brzmi skomplikowanie? Nic bardziej mylnego! Do przygotowania kompozycji potrzebujesz doniczkowy kwiatek pnący np. bluszcz. Następnie przygotuj drucik aluminiowy, którego użyjesz do owinięcia rośliny podczas jej formowania w kształt serca. Wedle uznania możesz udekorować kompozycję grubą wstążką. Do kwiatka dołóż pralinki w pudełeczku w kształcie serca. Symbolika ta będzie wymownie dawała do zrozumienia, jakie są intencje wręczającego. Prezent będzie nie tylko spektakularny i słodki, ale także pozostawi na długo piękne wspomnienia. I nie będziesz musiał zadawać sobie później pytania: pierwsza randka i co dalej?

Czytaj także: Miłość w pudełeczku

Idealna pierwsza randka - pierwsza randka porady

Ukradkowe spojrzenia, nieśmiałe uśmiechy, delikatne, czułe gesty... Pierwsza randka może być naprawdę wspaniała, jeśli tylko podejdziesz do niej z wyczuciem i dobrze ją zaplanujesz.

Pierwsza randka - gdzie?

Bez względu na to, kto inicjuje spotkanie, warto na początku dobrze przemyśleć wybór miejsca. Najbezpieczniej na pierwszą randkę wybrać miejsce neutralne. Nie powinno ono być bardzo zatłoczone, ale dobrze zdecydować się jednak na miejsce publiczne. Jeśli nie znasz preferencji osoby, z którą się spotykasz, najlepiej wybrać przytulną kawiarnię, elegancką restaurację z powszechnie znaną i lubianą kuchnią. Możesz też zaproponować spotkanie na świeżym powietrzu. Pierwsza randka i spacer zazwyczaj idą w parze. Dobrym pomysłem jest wybadanie upodobań drugiej osoby i zaproponowanie miejsca dopasowanego do jej oczekiwań np. pierwsza randka w kinie plenerowym, na ciekawej wystawie czy rejsie statkiem może być strzałem w 10!

Pierwsza randka - w co się ubrać?

Strój, który wybierzesz na pierwsze spotkanie, powinien być uzależniony od miejsca, w które się udacie. Na wystawną kolację doskonale sprawdzi się elegancki ubiór - gustowna sukienka i szpilki w przypadku pań oraz koszula i marynarka w przypadku panów. Jeśli jednak randka odbędzie się w mniej formalnym miejscu, możesz śmiało zdecydować się na styl smart casual. Pamiętaj jednak, że strój wyraża styl i charakter, a na pierwszej randce najważniejsze jest dobre samopoczucie i wygoda. Jeśli więc na co dzień dobrze czujesz się w jeansach i T-shircie nie ma powodu, aby rezygnować z tego stroju na pierwszej randce. Najważniejsze, aby strój był przemyślany, czysty i schludny.

Pierwsza randka - o czym rozmawiać?

Pierwsze spotkanie to czas oswajania się ze sobą, przełamywania nieśmiałości, otwierania się na drugą osobę, dlatego na pierwszej randce raczej nie warto poruszać tematów kontrowersyjnych, które z założenia mogą wywołać ostrą dyskusję lub konflikt. W trakcie pierwszego spotkania warto przede wszystkim porozmawiać o swoich zainteresowaniach, pasjach, podróżach, ulubionych filmach czy muzyce. Możesz też podjąć dyskusję na temat marzeń, planów i celów na przyszłość. To pozwoli choć trochę poznać drugą osobę i dostrzec jej wyjątkowość. Nie należy traktować randki wyłącznie jak okazji do zaprezentowania siebie. Chodzi bardziej o prowadzenie partnerskiej rozmowy, w którą zaangażowane są obie strony. Ważna jest przy tym umiejętność uważnego słuchania i zadawania pytań. To cenne porady na udaną pierwszą randkę.

Pamiętaj - idealna pierwsza randka nie istnieje i o tym musisz wiedzieć! Nie miej złudzeń, że wszystko się uda. Nie znacie się, a to oznacza, że zawsze coś może pójść nie do końca po twojej myśli. Nie zniechęcaj się jednak. Im lepiej zaplanujesz ten dzień, tym większe prawdopodobieństwo, że będziecie zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu. Dobrze jest też zostawić jakąś przestrzeń na spontaniczność. W takich sytuacjach integracja następuje dużo szybciej. A jeśli naprawdę nie znajdziecie wspólnego języka? Trudno. Nieudana pierwsza randka to doświadczenie, z którego skorzystasz planując kolejne spotkania z nową wybranką.

Czytaj także: Wielkanocne inspiracje – stroiki DIY

Inne inspiracje

Prezent dla dziewczyny na urodziny

Każda kobieta podczas swoich urodzin zasługuje na odrobinę luksusu i przyjemności. Otulona wyjątkową życzliwością swojego mężczyzny, pragnie, by ten szczególny dzień stał się dla niej magiczny i niezapomniany. Z Raffaello jest to możliwe.

Czytaj więcej

Prosto z serca...

Delikatny blask świec, nastrojowa muzyka, unoszący się w powietrzu zmysłowy zapach, bukiet czerwonych róż i niezwykłe słodkości Raffaello oraz Mon Chèri... Czasem wystarczy tak niewiele, by stworzyć romantyczny wieczór w domowym zaciszu dla dwojga. Zadbaj o wystrój pełen magii i oczaruj nim ukochaną osobę.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje