Magda z bloga "Mazale”

Jak udekorować świąteczny stół?

MAGDA Z BLOGA  "Mazale"

 

 

 

Stół to najważniejsze miejsce podczas Świąt.

 

Jednym z moich ulubionych elementów wigilijnej kolacji jest dekorowanie świątecznego stołu. Jest to najważniejsze miejsce podczas świętowania Bożego Narodzenia.

Nic więc dziwnego, że chcemy, aby stół wyglądał wyjątkowo i elegancko, w końcu czekamy na ten wieczór cały rok.

 

Czasami wystarczy niewiele dodatków by podkreślić wyjątkowość okazji i sprawić, by stół wyglądał po prostu pięknie. Tego dnia zazwyczaj mamy bardzo mało czasu i śpieszymy się, aby ze wszystkim zdążyć zanim usłyszymy pierwszy dzwonek do drzwi.

 

Gdy nie wystarczy nam czasu na wyprasowanie idealnie białego obrusu, świątecznym akcentem może być przygotowanie białych, bawełnianych serwetek związanych jutowym sznurkiem, udekorowanych naturalną gałązką np. jodły lub świerku.

 

 

 

 

Jeżeli nie zdążymy kupić gałązek lub nie mamy możliwości uciąć z ogrodu można podciąć delikatnie dolną gałązkę choinki.

 

Zwieńczeniem całej dekoracji na talerzu będzie drobny upominek dla gości w postaci słodkich pralin. Na środku stołu możemy przygotować większą ilość świec, które rozjaśnią i umilą cały wieczór. Aby nadać wyjątkowości zwykłym świecom możemy je zawinąć złotą wstążką i sznurkiem jutowy.

 

Naturalne kolory oraz złote akcenty uzupełnią idealnie całe nakrycie stołu. Z pewnością nie możemy zapomnieć o odświętnej zastawie, nie musi być wcale bogato zdobiona ani z motywami świątecznymi. Najlepiej sprowadzi się klasyczna biel, pasująca do wielu okazji.

 

 

Nie zapomnijmy również o tradycyjnych elementach nakrycia stołu jak sianko i  nakrycie dla niespodziewanego gościa.

Inne porady ambasadorek

Marta Potoczek

Prezent i przyjęcie z okazji awansu

Awans w pracy członka rodziny lub przyjaciela to zawsze niezwykle emocjonujący moment. Warto podkreślić tę wspaniałą chwilę i uczcić go specjalnymi gratulacjami w wyjątkowej oprawie. Przyjęcie w akompaniamencie słodkich specjałów Raffaello wyczaruje magię, która zapadnie na długo w pamięci bliskiej nam osoby.

Czytaj więcej
Marzena Marideko

Stylowy baby shower

Baby shower, czyli przyjęcia organizowane dla przyszłej mamy z okazji zbliżających się narodzin dziecka cieszą się coraz większą popularnością. Jest to piękny czas oczekiwania i radości w gronie najbliższych kobiet.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje