AKSAMITNY PREZENT ŚWIĄTECZNY

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

niewielkie pudełko aksamitny, nieelastyczny materiał atłasowa wstążka Mon Chéri klej

Krok 1

Krok 1: Przygotuj zwykłe pudełko. Będziemy je w całości oklejać materiałem. Zmierz całe pudełko, nie pomijając przykrywki. Teraz czas na kolejny krok, czyli wybór materiału. Najlepiej, jeśli będzie aksamitny, nieelastyczny i w kolorze ciemnoczerwonym. Dzięki temu usztywni ściany pudełka i wykonana dekoracja będzie trwała.

Krok 2

Krok 2: Teraz czas na klejenie. Do przymocowania aksamitu do ścian pudełka najlepszy będzie klej do materiałów. Musimy rozprowadzić go równomiernie, unikając grudek i uważając, żeby nie poplamić zewnętrznej strony tkaniny. Dlatego podczas przykładania materiału do pudełka, zadbajmy o dokładne wygładzenie wszystkich powierzchni. W ten sam sposób postępujemy z wieczkiem, tutaj pamiętając jednak o nacięciu tych części materiału, które będą oklejały rogi pudełka. Inaczej w ich miejscu powstanie nieestetyczne zgrubienie. Odczekajmy chwilę aż klej zastygnie.

Krok 3

Krok 3: Skoro szykujemy prezent, to konieczna jest też wstążka. Do aksamitnego, eleganckiego materiału najbardziej będzie pasowała atłasowa, gruba wstążka z delikatnym połyskiem. Głęboka czerwień pięknie komponuje się na przykład z jasną brzoskwinią albo klasyczną bielą. Pudełko obwiązujemy wstążką tak, aby u góry można było zawiązać kokardę. Prosty trik, dzięki któremu ozdoba będzie prezentowała się jeszcze piękniej, to nacięcie końców wstążki. Możemy obciąć je, tworząc po prostu skos albo postawić na trójkątne wcięcie na środku.

Krok 4

Krok 4: Ostatnie zadanie, jakie nam pozostało, to przyklejenie Mon Chéri. Najlepiej sprawdzi się pistolet z klejem na gorąco, bo pozwala na precyzyjną aplikację i nie pozostawia plam. Wystarczy umieścić niewielką kropelkę kleju na spodzie opakowania Mon Chéri i przyłożyć ją do wstążki. Uważajmy, żeby kleju nie było zbyt dużo, kropla w zupełności wystarczy. Mon Chéri rozmieszczamy symetrycznie po jednej i drugiej stronie kokardy.

I gotowe!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje