Dzień Matki – najsłodsze święto w roku z Raffaello

Nie ma znaczenia, ile mamy lat, bo niezależnie od wieku, dla każdego najważniejsza w życiu jest mama. Matka, mama, mamusia, mamcia albo żartobliwe „matczysko” – każdy inaczej nazywa swoją mamę, a wszyscy kochamy je jednakowo – najmocniej jak się da. Laurka na dzień mamy i praliny Raffaello o wnętrzu aksamitnym jak matczyne dłonie będą stanowić słodkie podkreślenie tego wyjątkowego dnia.

Obchodzony 26 maja Dzień Matki to idealna okazja, by wręczyć kartkę na Dzień Mamy, najlepiej samodzielnie wykonaną. Dla bardzo dorosłych dzieci będzie to niczym powrót do dzieciństwa, gdy mama chwaliła za nieporadne kartki na dzień mamy, choć literki były krzywe, a kwiatek z bibuły ledwo się trzymał. Samodzielnie wykonane kartki na dzień mamy są potem miłą pamiątką z dzieciństwa. Mamy często przechowują takie „skarby”.  

Podarujesz kartki-życzenia na dzień mamy czy raczej same kwiaty?

Radzimy dobrze, nie ograniczaj się do banalnych życzeń SMS-em. Dzień Mamy to wyjątkowy moment, w którym chcemy wyrazić naszą miłość i wdzięczność dla naszych rodzicielek. Pomyśl o czymś, co mamie sprawi naprawdę przyjemność: perfumy, kwiaty, książka, pralinki Raffaello. To trafione pomysły, ale laurka dla mamy na dzień matki własnoręcznie wykonana będzie dobrym towarzystwem bukietu kwiatów czy opakowania delikatnych pralinek Raffaello.

Każdej mamie taka laurka lub kartka z życzeniami na Dzień Mamy sprawi dużo radości. A delikatna chrupiąca pralinka Raffaello przyda się też wcześniej, by wzmocnić rękodzielniczy zapał i kreatywność, gdy zmagać się będziesz z takim wyzwaniem jak dzień matki – laurka.

Kartka na dzień mamy ręcznie wykonana? To świetny pomysł. Kartka na dzień mamy diy wpisze się w modny trend.  Laurka na Dzień Matki z pewnością zrobi wrażenie na każdej mamie. Nawet jeśli ofiarodawca jest bardzo dorosły. Możecie wykorzystać różne techniki, takie jak quilling, scrapbooking czy decoupage, aby stworzyć oryginalną laurkę dla mamy. Dodając do niej słodką niespodziankę, taką jak Raffaello sprawicie, że prezent będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Kartki z życzeniami na Dzień Mamy to również świetny pomysł dla przyszłej lub obecnej teściowej czy świekry, a może również babci. Każdy lubi prezenty, a nie ma przeszkód, by laurki na dzień matki wręczać tym kobietom, które nawet od czasu do czasu nam matkują.

Czytaj więcej: Glamping - pomysł na stylowe urodziny w plenerze

Kartka na dzień mamy ręcznie robiona? Doskonały pomysł

Zastanawiacie się, czy kartka na dzień mamy ręcznie robiona to dobry pomysł? Oczywiście. Kartki na dzień mamy ręcznie robione, nie są trudne do wykonania, ale czy pamiętacie, jak w przedszkolu robiliście kwiaty z bibuły? Mama zawsze była wtedy zachwycona. Może teraz zrobicie podobny? Powrócą wspomnienia.

Potrzebne materiały:
 • kolorowa krepina (bibuła) – na przykład czerwona na płatki i żółta do wnętrza oraz zielona na łodyżkę
 • cienki drut;
 • kuleczki z waty albo wełny;
 • ostre nożyczki;
 • nitka.

Jak zrobić kwiat z bibuły krok po kroku:

 1. Wytnij płatki kwiatów. W tym celu obetnij szeroki pasek z rolki bibuły, rozwiń, rozłóż na płasko i kilkukrotnie złóż w prostokąt.  
 2. Teraz przytnij uzyskane w ten sposób warstwy krepiny, od góry uzyskując zaokrąglenie.  
 3. Drucik wygnij w łodyżkę. Na jednym końcu zrób z drutu małą pętelkę.
 4. Przygotuj kulkę z waty lub wełny i owiń wokół drucianej pętelki. To będzie środek kwiatka.  
 5. Wokół kulkowego środka owiń płatki, czyli pas czerwonej krepiny.
 6. Można też przygotować wąski pasek żółtej krepiny i naciąć go wzdłuż, uzyskując rodzaj pędzelka, który udawać będzie pręciki. Wówczas zaczynasz od zawinięcia pręcików.
 7. Zmoczonymi palcami możesz delikatnie zrolować brzegi płatków. Uważaj, krepina mocno barwi!
 8. Owiń drucik od dołu do góry zieloną bibułą. W ten sposób powstanie łodyżka.
 9. Miejsce mocowania płatków owiń zieloną krepiną.
 10. Na koniec obwiąż nitką i zawiąż ją na supełek.

Samodzielnie zrobiony kwiat będzie miłym gestem uzupełniającym właściwy prezent, czyli pudełko eleganckich pralinek Raffaello.

Jak zrobić kartkę na dzień mamy?

Jeśli szukacie pomysłu, jak przypomnieć mamie, że jest dla was najważniejsza, to samodzielnie przygotujcie kartkę na Dzień Mamy. Kwiaty, serca, aniołki czy motyle to tylko niektóre z motywów, które możecie wykorzystać. Dodając do niej kilka Raffaello sprawicie, że prezent będzie wyjątkowy i naprawdę słodki.

Na dzień matki laurka nie musi być bardzo ozdobna, ważne by zrobiona została z sercem. Przedstawiamy zatem pomysły na kartkę na dzień mamy, ale także na inny wzruszający prezent.

Nie zapomnijcie o słodkim dodatku, którym może być ulubiona pralinka. Możecie umieścić kilka Raffaello na laurce lub kartce na Dzień Mamy, aby podkreślić uroczystą atmosferę tego wyjątkowego dnia. To idealny sposób, aby sprawić mamie jeszcze więcej radości i słodkich wrażeń z prezentu.
 

Gdy laurka dla mamy na dzień mamy jest zbyt dużym wyzwaniem…

Co jednak zrobić, gdy nie chcecie się porywać na tak odważne zadanie, jakim jest samodzielne wykonanie laurki dla mamy na dzień mamy?
 

Możecie zamówić online ładne kartki na dzień mamy lub wybrać jeden z wielu gotowych wzorów kartek dostępnych w sklepach. Wtedy dołóżcie do nich koniecznie coś pysznego i pięknego.

Aby wręczyć kwiaty wraz z pralinkami Raffaello, przygotuj:

 • ozdobny koszyczek bądź skrzynkę na kwiaty. Może to być niewielka, drewniana skrzynka na narzędzia, która sprawdzi się tu idealnie (jeśli skrzynka będzie z surowego drewna, przygotuj też farbę kredową w pastelowym kolorze albo białą;
 • oasis, czyli gąbkę do wypełnień;
 • folię spożywczą;
 • kwiaty w pastelowych kolorach – białe, różowe, błękitne;
 • opakowanie pralin Raffaello.

Kolejne kroki
 1. Przed przystąpieniem do pracy zabezpiecz powierzchnię. Po pierwsze suche oasis nieprzyjemnie się kruszy, a po drugie trzeba je wcześniej namoczyć.
 2. Jeśli zdecydujesz się pomalować skrzynkę, zrób to teraz. Farba kredowa nowego typu schnie dość szybko. Zazwyczaj jedna warstwa potrzebuje nie więcej niż 30 minut.
 3. Następnie wyłóż skrzynkę przezroczystą folią spożywczą, tak by po włożeniu gąbki oasis i podlaniu kwiatów, nic nie wyciekało na zewnątrz. 
 4. Włóż gąbkę do skrzyneczki. Jeśli jest za duża, przytnij ją.
 5. W gąbkę możesz teraz wbić kwiaty. Aby ułatwić sobie to zadanie, oberwij im dolne liście. Nie żałuj roślin przy brzegach skrzynki, jednak na środku zostaw trochę luzu.
 6. Na samym środku, pomiędzy kwiaty delikatnie włóż opakowanie Raffaello.

Życzenia na dzień mamy można też wypisać na własnoręcznie zrobionych kotylionach. Taki kotylion możecie przypiąć do skrzynki z kwiatami albo też wręczyć wraz z pudełkiem pralinek Raffaello.

Czytaj więcej: Wiosenne garden party. Poznaj świeże inspiracje Raffaello na piękne przyjęcie w ogrodzie!

Jak zrobić kotylion?

Potrzebne ci będą:
 • pasek kolorowego np. czerwonego papieru, wycięty z dłuższej krawędzi kartki A4;
 • węższe paski, które będą wąsami kotylionu, lub sztywna wstążeczka, np. z tafty;
 • dwa papierowe koła, jedno powinno być z jasnego, kontrastującego papieru;
 • nożyczki;
 • klej.

Krok po kroku:
 1. Z kolorowej kartki A4 odetnij pasek papieru, wzdłuż dłuższego boku kartki.
 2. Pasek złóż w harmonijkę. Aby była równa, składaj pasek wielokrotnie na pół. Powtarzaj składanie tak długo, aż uzyskasz pasującą ci wysokość „grzbietu” harmonijki.
 3. Sklej ze sobą oba końce papierowej harmonijki.
 4. Delikatnie rozłóż harmonijkę na płasko. Od przodu naklej kółko w kontrastowym kolorze. Wcześniej własnoręcznie wypisz na niej honorowy tytuł, np. Najlepsza Mama na świecie.
 5. Od spodu naklej najpierw paski lub wstążeczkę służącą za wąsy kotylionu, a miejsce mocowania przykryj drugim papierowym kółkiem.
 6. Wręczając pudełko Raffaello, wręcz również własnoręcznie wykonany kotylion.

Inne inspiracje

Miłość w pudełeczku

Są w naszym kalendarzu takie daty, których nie sposób pominąć ze względu na ich wyjątkowy charakter. Bez wątpienia należy do nich Dzień Mamy. To szczególna okazja do podziękowań, wyrażenia wdzięczności i miłości z... Raffaello.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje