Nietypowa laurka na Dzień Mamy

Jak wykonać dekorację?

Nietypowa laurka na Dzień Mamy

Maj jest ulubionym miesiącem wielu z nas. Nic dziwnego, gdy za oknem pięknie kwitną drzewa a w powietrzu roztacza się słodki zapach kwiatów. Maj jest także wyjątkowy z innego względu, to w tym miesiącu obchodzimy jedno z najważniejszych świąt – Dzień Matki. 

Zapewne wielu z Was zastanawia się, jak podziękować swojej mamie za bezwarunkową miłość, troskę i trud włożony w opiekę i wychowanie. Zadanie nie jest łatwe. Każdy chce, żeby podarunek był wyjątkowy i wyrażał wdzięczność i uznanie. 

Zaskocz swoją mamę i wykonaj nietypową laurkę. Taki prezent, zrobiony własnoręcznie, będzie wyjątkowy i niepowtarzalny. Na pewno na długo pozostanie w jej pamięci. 

Oto lista rzeczy, których potrzebujesz, aby wykonać laurkę:
  • duże pudełko w jasnym kolorze (wymiary pudełka przez nas użytego to 35x25x10cm)
  • ulubione kwiaty Twojej mamy
  • wstążka, najlepiej o szerokości minimum 2cm
  • ostre narzędzie (będzie potrzebne do wykonania otworów w pudełku)
  • naklejany napis MAMA i personalizowane życzenia (jeśli nie masz możliwości stworzenia naklejek, możesz własnoręcznie wykonać napisy ozdobnym flamastrem)
  • nożyczki
  • sznurek
  • pudełko pralinek Raffaello.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

duże pudełko w jasnym kolorze ulubione kwiaty Twojej mamy wstążka ostre narzędzie naklejany napis MAMA i personalizowane życzenia nożyczki sznurek pudełko pralinek Raffaello

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty z listy powyżej. Pracę zacznij od skomponowania bukietu z wybranych kwiatów. Podczas tworzenia kompozycji zwróć uwagę na długość łodyg. Nie mogę być dłuższe niż przekątna pudełka.

Krok 2

Za pomocą ostrego narzędzia wykonaj trzy otwory. Dwa z nich potrzebne będą do przymocowania wstążki. Powinny być zlokalizowane wzdłuż krótszej krawędzi pudełka. Trzeci otwór będzie niezbędny do zaczepienia bukietu. Jego lokalizacja na dnie pudełka będzie zależna od wielkości kwiatów.

Krok 3

Odmierz około 1 metr wstążki i przymocuj ją do laurki, tworząc małe supełki na jej końcach. Jeśli wymiar 1m okaże się za długi do wybranego przez Ciebie pudełka, po prostu skróć wstążkę.

Krok 4

Wykorzystaj pozostałą część wstążki do udekorowania, a sznurek do przymocowania bukietu. Jeśli masz więcej wstążki, możesz dodatkowo wykonać ozdobną kokardę. Bukiet przymocuj pod lekkim kątem, a wolną przestrzeń przeznacz na umieszczenie pudełka pralinek Raffaello.

Krok 5

Przedostatnim krokiem jest przyklejenie napisów. Zalecamy z jednej strony umieścić duży napis MAMA. W środku zaś życzenia. Jeśli nie masz możliwości wykorzystania naklejek, nie martw się. Gdy własnoręcznie wykonasz napisy, podkreślisz niepowtarzalność swojego prezentu. Pamiętaj tylko, aby się nie spieszyć, a napisy wykonać precyzyjnie i estetycznie.

Krok 6

Odwiedź swoją mamę. Powiedz jej, jak bardzo ją kochasz i ile dla Ciebie znaczy. Wręcz własnoręcznie wykonaną laurkę i ciesz się chwilami spędzonymi z najbliższą osobą.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje