Firmowe upominki na święta, ale nie tylko…

Każdy pretekst jest dobry, by kogoś obdarować. Zasada ta dotyczy także prezentów firmowych. Mogą być one wręczane pracownikom i partnerom firmy z różnych, nie zawsze oczywistych, okazji. Pretekstem do wykonania miłego gestu może być wszystko.

Upominki firmowe mogą być podziękowaniem dla pracowników za zaangażowanie. Mogą też być wyrazem wdzięczności za ciężką pracę. Wręczane klientom i partnerom biznesowym mają przede wszystkim przypominać o darczyńcy. To ma być miły gest, niosący przyjemność, dlatego nie zawsze muszą to być prezenty świąteczne. Firmowe gadżety, szczególnie jeśli są przemyślane i zapakowane w elegancki sposób oraz uzupełnione wyjątkowymi pralinkami Raffaello, będą doskonałą wizytówką każdego przedsiębiorstwa.

Każda okazja jest dobra, aby wręczyć firmowe prezenty

Najczęściej prezenty firmowe dla pracowników trafiają w ich ręce z okazji różnych świąt. Przygotowywanie upominków firmowych na Boże Narodzenie czy szykowanie prezentów firmowych na Wielkanoc to oczywiste pomysły, ale przecież jest tyle innych możliwości –Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka albo mało jeszcze znany Dzień Życzliwości, wypadający 21 listopada. Ponury listopadowy dzień to idealny moment, by wnieść odrobinę radości za pomocą firmowych prezentów.

Natomiast typowe, świąteczne prezenty firmowe, takie jak choćby opakowanie pralinek, to doskonały sposób na wyrażenie życzliwości i uzyskanie przyjaznej atmosfery w miejscu pracy. Zdradzimy Wam sekret – pralinki Raffaello mają magiczną moc – natychmiast poprawiają humor, nawet jeśli za oknem wieje i leje.

Czytaj więcej: Świąteczne dekoracje w 3 prostych krokach 

Niełatwo jest wybrać prezenty firmowe na święta

Wielu przedsiębiorców decyduje się na personalizowane upominki firmowe. Tego rodzaju prezenty są szczególnie cenione przez pracowników, ponieważ pokazują indywidualne podejście do każdego członka zespołu. Zdecydowanie łatwiej o dopasowanie takich podarunków w małych organizacjach, gdzie wszyscy dobrze się znają, więc wiadomo, że Basia z magazynu lubi szydełkować, a Janek z księgowości jest miłośnikiem puzzli.

W większych przedsiębiorstwach niełatwym zadaniem będzie dopasowanie podarunku do różnych potrzeb i gustów. Wspólnym mianownikiem mogą być wykwintne słodycze, np. pralinki Raffaello. Elegancko zapakowane, chrupiące z zewnątrz, z aksamitnie gładkim wnętrzem łatwo komponują się z nawet najbardziej ekskluzywnymi upominkami firmowymi.

Świąteczne upominki firmowe potrzebują pięknej oprawy

Coraz częściej zwraca się uwagę, by firmowe prezenty świąteczne były nie tylko ładne, ale też praktyczne, przygotowane w duchu zero waste. Tak by posłużyły dłużej niż jeden sezon. Stąd popularne w ostatnich latach pomysły na firmowe upominki świąteczne to np. kubki termiczne z logo firmy, specjalne butelki na wodę z filtrem, eleganckie długopisy czy notesy wykonane z wysokiej jakości materiałów. Do łask wracają też wieczne pióra. Innymi ciekawymi opcjami są vouchery na masaże lub weekendowy wypad dla pracownika i jego rodziny lub wspólne wyjście załogi do teatru lub na koncert.

Niezależnie jednak od tego, co znajdzie się w prezentowym pakiecie, należy zadbać o to, by zawsze były ładnie zapakowane. Przygotowując opakowanie można sięgnąć po firmowe barwy. Zawsze jednak sprawdzi się klasyczna biel, z detalem w innym, kontrastowym kolorze. Jeśli uzupełnieniem paczki będą szykowne pralinki Raffaello, to kolorem uzupełniającym może być czerwony, by całość ładnie komponowała się z opakowaniem małych kruchych pralinek z aksamitnym wnętrzem.

Pomysły na prezenty firmowe

Wspomnieliśmy, że każda okazja jest dobra, by obdarować pracowników czymś miłym. Są jednak okazje szczególne, takie jak choćby jubileusz firmy, znakomite wyniki finansowe lub zawarcie szczególnie lukratywnego kontraktu. Za każdym sukcesem danego przedsiębiorstwa stoją przecież konkretni ludzie, warto jest docenić ich starania i jeśli tylko nadarzy się okazja do świętowania sukcesu. Ten fakt należy podkreślić np. dowcipną dedykacją.

Prezenty na święta firmowe, a nie tylko te kalendarzowe jeszcze mocniej konsolidują ludzi. Z grupy osób czynią zgrany zespół i pokazują, że warto się starać. Tym bardziej nie mogą być to upominki nieprzemyślane albo niedbale zapakowane. Szczególnie w takiej sytuacji trzeba zadbać nie tylko o zawartość, ale i o formę. Dobrze jest zadbać o to, by podarunek zapadł w pamięć.

Mniejsze okazje, np. wyjątkowo dobre od strony finansowej podsumowanie miesiąca można uczcić wręczając np. pudełko pralinek Raffaello i wytrzymały kwiat doniczkowy. W tej roli sprawdzają się wszelkiego rodzaju sukulenty lub kaktusy. To rośliny łaskawe nawet dla tych osób, których natura nie obdarzyła tzw. ręką do roślin. Inne świąteczne upominki: firmowy wyjazd integracyjny, wspólne wyjście do teatru czy ciekawa wycieczka dla zespołu lub zaproszenie do teatru czy na koncert. Zaproszenia i vouchery należy oczywiście zapakować w imiennie zaadresowaną kopertę, choć lepszym sposobem będzie umoszczenie ich w niewielkim pudełku z dopasowanym kolorystycznie wypełnieniem i w towarzystwie pralinek Raffaello. Zgodnie z zasadą coś dla ciała, coś dla ducha, a dokładnie dla zmysłu smaku.

Czytaj więcej: Najsłodszy prezent. Co podarować na 10, 25, a co na 50 rocznicę ślubu?

Inne inspiracje

Wielkie wyzwanie: prezent dla szefa

Tak, bywają tacy szefowie, których załoga lubi i ceni. Nie są to miejskie legendy. Prezent dla szefa to mimo wszystko wyzwanie. Bez względu na to, co wybierzesz, zadbaj o niebanalny sposób pakowania. Zwykły przedmiot zmieni się wówczas w ekskluzywny prezent dla szefa.

Czytaj więcej

Wdzięczność między słowami, czyli słodki prezent na dzień nauczyciela

Chcesz okazać wdzięczność za nauczycielski trud, zaangażowanie i okazane serce? Idealną okazją będzie Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie nazywany „dniem nauczyciela”. Prezenty na dzień nauczyciela to powinny być drobiazgi, ale zadbaj o ich wyjątkowe opakowanie. Dwie opcje eleganckich podarunków znajdziesz poniżej wraz z instrukcjami ich wykonania.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje