Pomysł na romantyczny prezent na Walentynki

Mawiają, że od przybytku głowa nie boli, ale to nie do końca prawda. Obecnie w sklepach można znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie, niełatwo jest więc wybrać prezent na Walentynki dla dziewczyny albo ukochanego. Kuszą kosmetyki, książki, różnego rodzaju drobiazgi. Na co się zdecydować, skoro prezent na Walentynki dla niej, tej jedynej ukochanej osoby, powinien być wyjątkowy? Jak nie utonąć w morzu możliwości?

Mamy dla Was pewną propozycję, a mianowicie dwie wersje samodzielnie przygotowanych prezentów, które będą idealnym tłem dla Raffaello. Zaletą tego pomysłu jest samodzielne ich wykonanie. To lepszy prezent walentynkowy niż kupiona pocztówka czy banalne pluszowe serce. Nic tak przecież nie wzrusza jak fakt, że ktoś postarał się specjalnie dla nas.

Propozycja nr 1 – walentynkowy drobiazg pełen słodyczy

Oto, co będzie potrzebne, by wykonać ten prezent na walentynki
  • arkusze grubego papieru, 
  • linijka, 
  • nożyczki,
  • klej do papieru,
  • dziurkacz,
  • tasiemka ozdobna,
  • mała karteczk – zawieszkę do prezentów

Krok 1
Przygotuj prostokątne arkusze grubszego papieru. Arkuszy ma być tyle, ile osób chcesz obdarzyć walentynką. Każdy arkusz zwiń w rulon. Brzegi zwinięcia sklej.

Nasza podpowiedź
Dobrym formatem do zwijania jest A5, czyli 15x21 cm. Takiej wielkości jest m.in. papier fotograficzny, który ma też odpowiednią gramaturę. Wybierz wersję matową. 

Krok 2
Jeden koniec delikatnie przybliż do siebie i sklej brzegi. To samo zrób z drugim końcem rulonu, ale nie równolegle, lecz prostopadle do pierwszego sklejonego końca. 
Po sklejeniu wytnij z jednej stron dziurkę i przewiąż ją tasiemką. 

Warto pamiętać
Dziurkę możesz wykonać tradycyjnym dziurkaczem albo takim z wymiennymi wkładkami. Wtedy użyj dziurkacza w kształcie serduszka. 

 

Jaki prezent na walentynki można ukryć w tym zgrabnym pakieciku? Na przykład rozkoszne Raffaello, które przecież samo skrywa w sobie migdałowe serce. Można dołożyć jakiś drobiazg – zabawny brelok, drobną biżuterię, albo bilet do teatru. A może voucher na wspólnie spędzony czas, romantyczny wieczór lub wspólne przygotowanie kolacji? Czas, jaki ofiarowujemy innym ludziom jest bowiem najcenniejszym darem. Liczy się nie to, co dajemy, ale komu i z jaką intencją.

Całość wyglądać powinna tak:

Propozycja nr 2 – prezent na walentynki w większej wersji

Jeśli uznacie, że poprzedni pomysł nie pomieści zaplanowanego prezentu, np. jedwabnej apaszki, zachęcamy do wykonania większej wersji opakowania – pudełeczka w formie rozkładanego kwiatka

Oto, co będzie potrzebne, by wykonać większe opakowanie na prezent na walentynki
  • arkusze grubego papieru, najlepiej o gramaturze ok. 160 g
  • cyrkiel z ołówkiem
  • ołówek
  • nożyczki
  • dziurkacz
  • ozdobny sznurek lub tasiemka
  • zawieszka prezentowa

Krok 1
Papier rozłóż na płasko. Za pomocą cyrkla wyrysuj dwa koła. Zewnętrzne o średnicy ok. 25 cm i wewnętrzne o średnicy o 6 cm. Następnie wytnij papierowe kółko z arkusza

Nasza podpowiedź
Jeśli nie masz cyrkla, użyj po prostu dużego talerza i nakrętki od słoika lub innego przedmiotu, od którego można będzie odrysować oba okręgi.

Krok 2
Zaczynając od zewnętrznego okręgu, wytnij płatki. Zrób to tak, podstawa każdego płatka sięgała zaznaczonego wcześniej ołówkiem mniejszego okręgu. 

Praktyczna rada
Aby móc wygodnie złożyć do siebie płatki, u podstawy każdego z nich przyłóż linijkę i tępą stroną nożyczek przeciągnij po wewnętrznej stronie kartki. Dzięki temu będzie łatwiej zgiąć płatek. 

Krok 3
Na czubkach płatków zrób dziurki. Następnie włóż do środka prezent i zbierz razem płatki, związując je tasiemką lub ozdobnym sznurkiem. Na koniec przywiąż wcześniej przygotowane życzenia. 

Ważna uwaga
Życzenia na zawieszce wypisać wcześniej, ponieważ po przywiązaniu zawieszki będzie to niełatwe.

Efekt końcowy powinien wyglądać tak:

Nie ma znaczenia, czy zdecydujecie się wręczyć prezent na walentynki w jego wersji mini czy w większym opakowaniu. Ważne jest to, że pamiętacie o bliskiej wam osobie. Pamiętajcie też, że do środka możecie włożyć dowolny drobiazg, ale najlepszym wyborem będzie doskonałe Raffaello, które dodatkowo osłodzi ten zimowy dzień.

Czytaj więcej: Bukiet kwiatów, czyli czułe słowa w wielu kolorach
 

Czy wiesz, że…
…zwyczaj obchodzenia dnia św. Walentego, czyli dnia zakochanych, sięga starożytności? Tradycja wiąże się z postacią świętego Walentego, który żył w III wieku w Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II. Według jednej z legend Walenty był kapłanem, który niejednokrotnie udzielał sakramentu małżeństwa zakochanym, mimo że cesarz zakazał młodym mężczyznom wstępowania w związki małżeńskie (uważał bowiem, że najlepszymi żołnierzami są mężczyźni niemający rodziny). Walenty został za to uwięziony. Wtedy też zakochał się w niewidomej córce swojego strażnika. Legenda mówi, że dziewczyna pod wpływem miłości odzyskała wzrok. Cesarz skazał Walentego na śmierć. W przeddzień śmierci, 14 lutego 269 roku, Walenty napisał list do swojej ukochanej, który podpisał: „Od twojego Walentego”. 
W średniowieczu na zachodzie Europy dzień 14 lutego zaczęto uznawać za czas sprzyjający miłości i romantyzmowi. W XVIII wieku popularne stało się wymienianie walentynkowych kart, a w XIX wieku pojawiły się pierwsze masowo produkowane walentynkowe kartki.

Inne inspiracje

Jak udekorować stół na rocznicę ślubu?

Srebrne, a tym bardziej złote gody, wymagają godnej oprawy. Jak udekorować stół na 25. rocznicę ślubu, aby podkreślić uroczysty moment, a jaka dekoracja stołu na 40. rocznicę ślubu spodoba się gościom? Oto dwie propozycje, które możesz wykonać samodzielnie.

Czytaj więcej

Najważniejszy pierwszy krok – oświadczyny

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku, a każde małżeństwo od oświadczyn. Jak się oświadczyć, by wspólna podróż przez życie była udana? Podpowiadamy. Skorzystaj z naszych inspiracji.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje