Bukiet kwiatów, czyli czułe słowa w wielu kolorach

Wybierając kwiaty, którymi chcemy kogoś obdarować, nie kierujmy się wyłącznie modą. Pomyślmy o osobie, dla której są przeznaczone i postarajmy się dobrać takie, które będą do niej pasować. 

Zastanawiając się, jakie kwiaty wybrać, pomyślcie o osobie, dla której są przeznaczone. Przypomnijcie sobie, jakie rośliny sama wybiera. Czy woli efektowne róże, czy raczej skromne margerytki? Lilie są imponujące, jednak dla wielu osób ich zapach jest zbyt intensywny, warto mieć to na względzie, podobnie jak możliwe uczulenie. Bezpieczne dla osób z alergiami kwiaty to m.in. róże, piwonie i tulipany. Dobrym zatem pomysłem na lato jest bukiet tulipanów na urodziny. A zastanawiając się nad tym, jakie kwiaty na dzień kobiet będą odpowiednie, nie bierzcie pod uwagę chryzantem, lecz róże lub popularne wiosną żonkile.

Zawsze jednak powinny być to kwiaty świeże. Będą dłużej przypominać o darczyńcy. I pamiętajcie, nie musi być to wielki bukiet. Równie dobrze może być bukiecik, taki jak te, które widzicie na zdjęciach.

Czytaj więcej: Prezent dla dziewczyny na urodziny

Jak wykonać niebanalną oprawę dla pralin Raffaello?

Kwiaty i słodycze to duet odpowiedni na każdą okazję. Urodziny, jubileusz, podziękowania za czyjąś pracę zostaną bardziej docenione przez obdarowaną osobę, jeśli włożymy trochę trudu w samodzielne przygotowanie prezentu. 

Proponujemy miły dla oka niewielki bukiecik, który towarzyszyć będzie życzeniom umieszczonym na czerpanym papierze oraz oczywiście pralinkom Raffaello. Taki zestaw sprawdzi się na przykład zamiast kupionego w kwiaciarni bukietu kwiatów na urodziny. A jednocześnie doskonale podkreśli Wasze zaangażowanie.

Co będzie potrzebne do wykonania mini bukietu?
 • niewielkie kwiaty – świeże lub suszone;
 • papier, w formacie A4, najlepiej grubszy,
  o gramaturze ok. 120 g;
 • nożyczki;
 • klej, najlepiej w płynie, np. introligatorski;
 • nić typu kordonek lub mulina;
 • cienka wstążeczka.

Krok 1
Kartkę złóż na cztery części i przetnij nożem do papieru. Uzyskasz w ten sposób cztery ćwiartki, które teraz należy zwinąć w rożek, zwany też tutką. Miejsca styku posmaruj klejem biurowym.

Nasza rada
Klejem posmaruj tylko jeden brzeg papieru. Samego kleju używaj z umiarem.

Krok 2
Gałązki kwiatków dotnij tak, by były tej samej długości. Zbierz je razem, tworząc niewielki bukiecik. Ustabilizuj go, obwiązując kordonkiem lub muliną.

Nasza podpowiedź
Do takich bukiecików doskonale pasują gipsówka, suszona glixia lawendowa i złociszek, zwany też wiekuistką. 

Krok 3
Niewielki bukiecik włóż do tutki z papieru. Całość obwiąż wstążeczką. 

Zwróć uwagę, że...
…satynowe wstążeczki mają to do siebie, że lubią się strzępić. Dlatego przycinaj wstążkę ostrymi nożyczkami, by miejsce cięcia było estetyczne. 

Miłym gestem będzie, jeśli do bukietów kwiatów dołączymy samodzielnie wykonaną kartkę. Oczywiście w towarzystwie Raffaello oraz drobnego upominku. 

Czytaj także:


Jak samodzielnie wykonać kartę z życzeniami?
Życzenia urodzinowe bądź podziękowania wydrukujcie wcześniej, używając odpowiednio eleganckiego fontu. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, by wypisać je ręcznie. Tak będzie nawet bardziej elegancko, pod warunkiem, że będzie to zrobione starannie.

Co będzie potrzebne do wykonania kartek?
 • arkusze papieru czerpanego w formacie A5;
 • wydrukowane wcześniej na gładkim papierze życzenia (opcjonalnie);
 • klej w płynie, np. introligatorski;
 • samodzielnie wykonany mini bukiecik;
 • linijka i nóż do papieru lub nożyczki.

Krok 1
Papier czerpany jest sztywny i ma tendencję, do brzydkiego załamywania się na linii zgięcia. Aby tego uniknąć, przyłóż linijkę i wzdłuż jej grzbietu przejedź tępą stroną noża. Dopiero potem złóż kartkę.

Nasza podpowiedź
Arkusze papieru czerpanego kupisz w sklepie z materiałami plastycznymi. 
 

Krok 2
Wydrukowane życzenia wklej we wnętrzu kartki. 

Nasza rada
Nawet jeśli zdecydujesz się wypisać życzenia ręczne, zrób to na gładkim papierze i wklej do środka. Papier czerpany jest bardzo ładny, ale trudno się na nim pisze. 

Krok 3
Przygotowany wcześniej bukiecik przyklej na froncie kartki. 

Zwróć uwagę, że...
… papier czerpany jest bardzo chłonny. Dlatego używaj kleju z rozwagą, by po drugiej stronie nie powstała nieestetyczna plama. 

Jakie kwiaty na walentynki, a jakie kwiaty na dzień matki?
Wręczanie kwiatów to prosty, ale skuteczny sposób wyrażenia uczuć i docenienia innych. Kwiaty są uniwersalnym symbolem radości, sympatii oraz wdzięczności. Kwiaty na dzień matki ucieszą każdą obdarowaną. Bez konieczności używania słów, gest ten potrafi przekazać wszystkie emocje. Każde kwiaty radują, ale na przykład bukiet kwiatów na urodziny będzie szczególnie miłym prezentem, jeśli towarzyszyć mu będzie wyjątkowo smakowite Raffaello.

Kwiaty, niezależnie od tego, czy jest to kosztowny bukiet na 30. urodziny, czy też samodzielnie wykonany mini bukiecik zawsze poprawiają nastrój obdarowanej osoby. Są eleganckim sposobem wyrażenia troski, podziękowania lub wsparcia. A jeśli jeszcze towarzyszyć będzie im pudełko delikatnych pralin Raffaello, które być może będziecie degustować z miłą sercu osobą… Cóż, wtedy nawet słowa stają się zbędne.

Czytaj także: Pomysły na romantyczny prezent na Walentynki 

Inne inspiracje

Własnoręcznie wykonana dekoracja na taras

Śniadanie czy popołudniowa drzemka w hamaku będą zdecydowanie milsze, jeśli postaracie się o odpowiedni wystrój tarasu. Przedstawiamy dwa pomysły, które pozwolą Wam uniknąć sklepowej sztampy. Sprawdźcie, jak udekorować taras, by cieszył oko i wzbudzał zachwyt gości.

Czytaj więcej

Z wizytą u przyjaciół. Zrób oryginalny prezent na parapetówkę

Co kupić na parapetówkę – zastanawia się każdy, kto ma okazję odwiedzać bliskich w ich nowym mieszkaniu lub domu. Nie wypada przyjść z pustą ręką. Znaleźć oryginalny prezent na parapetówkę nie jest łatwo, a zatem wykonaj go samodzielnie. Oto dwie koncepcje wyjątkowego wazonu. Wybierz, którą chcesz stworzyć.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje