Zaprojektuj Święta Bożego Narodzenia z Ferrero Rocher!

Stroik bożonarodzeniowy to uniwersalna i ponadczasowa dekoracja. Swoim wyglądem potrafi zachwycić każdego, zwłaszcza gdy zrobimy go samodzielnie. Wiele projektów nie wymaga zaawansowanych umiejętności manualnych – często wystarczy efektowny pomysł. Stroik możemy wykonać z naturalnych materiałów, takich jak świerkowe gałązki, szyszki czy drewno. Dodatkiem mogą być suszone owoce, kolorowe bombki, świecące girlandy czy… rozpływające się w ustach pralinki Ferrero Rocher.

Pomysły na oryginalny stroik

Pomysłów na stroiki świąteczne jest wiele, jednak ostateczny wygląd ozdoby zależy przede wszystkim od naszych preferencji i upodobań.

Najczęściej spotykaną formą stroika jest okrągły wieniec z wikliny przystrojony gałązkami świerku, jodły lub innego drzewa iglastego i ustawiony w centralnym miejscu na wigilijnym stole. Zielony stroik możemy przyozdobić dekoracyjnymi szyszkami, bombkami czy świecami. Istnieje jednak wiele innych, słodkich możliwości.

Bożonarodzeniowy stroik w szkle to niezwykle elegancka i zarazem efektowna dekoracja wigilijnego stołu czy komody w salonie. Wykonanie takiej kompozycji nie wymaga dodatkowego sprzętu i akcesoriów. Aby osiągnąć najlepszy efekt, sięgnijmy po naczynie o prostej formie walca lub kuli. Możemy do tego wykorzystać szklankę o większej średnicy, kielich czy przezroczysty wazon. W środku umieśćmy np. suche gałązki, bukiet jemioły przewiązany wstążką, kompozycję z szyszek i plastrów suszonej pomarańczy czy złote lampeczki. Na samej górze poukładajmy Ferrero Rocher – to sprawi, że efekt będzie wyjątkowo elegancki i słodki.

Dużą popularnością cieszą się także stroiki świąteczne na drewnie. Kompozycje ze świecy, gałęzi, mchu oraz świątecznych ozdób postawmy na okrągłym plastrze pnia drzewa. Obok połóżmy Ferrero Rocher, które doda blasku i rozświetli ozdobę. Cały stroik pięknie zaprezentuje się jako rustykalna ozdoba świąteczna i wprowadzi w naturalny klimat.

Ciekawym pomysłem będzie stworzenie wiszącego stroika, który możemy przymocować do lampy nad stołem lub umieścić na oknie lub na drzwiach wejściowych. Do wieńca możemy dołączyć wiszące dekoracje na sznurkach – mogą to być małe bombki, własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne, pierniczki na wstążkach czy o wyjątkowym smaku, praliny Ferrero Rocher.

Czytaj więcej: Pomysły na prezent dla babci na urodziny

Stroiki bożonarodzeniowe – czym je udekorować?

Do tradycyjnych ozdób świątecznych najlepiej sprawdzą się naturalne elementy dekoracyjne – jodłowe czy świerkowe gałązki. Warto wykorzystać również inne dary lasu i ogrodu: szyszki, orzechy, żołędzie, jarzębinę. Stroik można przyozdobić tradycyjnymi gwiazdkami, bombkami, śnieżynkami, drewnianymi choinkami czy rozetami.

Jako ozdoba doskonale nadają się także suszone owoce, takie jak pomarańcze, cytryny, a nawet jabłka. Dodatkowo można sięgnąć po laski cynamonu i gwiazdki anyżu – sprawią, że żywe stroiki bożonarodzeniowe zyskają piękny korzenny zapach. Efekt będzie nie tylko ciekawy wizualnie, ale też bardzo aromatyczny i kojący zmysły. Nie zapominajmy również o pralinach Ferrero Rocher, które będą nie tylko pięknym detalem, ale także słodkim zwieńczeniem świąt.

Czasem naprawdę niewiele trzeba, aby poczuć szczęście...Wystarczy kilka chwil, by wyczarować piękne i stylowe dekoracje do domu, które będą nas pozytywnie nastrajać przed i w trakcie świąt Bożego Narodzenia. To również doskonały pomysł na kreatywną zabawę dla najmłodszych i wspólne spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Odkryj magię świąt z Ferrero Rocher!

Czytaj więcej: Dzień nauczyciela – laurka, która chwyci za serce…

Inne inspiracje

Sięgając po gwiazdkę z nieba...

W całym domu roznosi się zapach korzennych przypraw, z głośników rozbrzmiewają świąteczne piosenki, a na pięknym drzewku migoczą złote lampki i praliny Ferrero Rocher... Moment, w którym powoli zanurzamy się w magię świąt Bożego Narodzenia to doskonały czas, by zastanowić się, co podarować najbliższym.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje