Dzień nauczyciela – laurka, która chwyci za serce…

Moc kwiatów, słodkie specjały Raffaello i…piękne życzenia w niezwykłej formie. Dzień Nauczyciela to doskonała okazja do wyrażenia wdzięczności wszystkim pedagogom za ich codzienny trud i zaangażowanie w edukację. 

Czasem wystarczy tak niewiele… Kartka na dzień nauczyciela DIY zawsze wywołuje piękny uśmiech i łzy wzruszenia. Stanowi niepowtarzalną pamiątkę, pozwalając na zachowanie bezcennych wspomnień przez kolejne lata. Jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela? Starsi uczniowie doskonale poradzą sobie z takim wyzwaniem sami. Młodszym dzieciom mogą pomóc rodzice. 

Przygotuj materiały w ulubionych wzorach oraz kolorach, dobierz odpowiednie dodatki, zainspiruj się i stwórz wyjątkową laurkę na dzień nauczyciela z dodatkiem Raffaello!
W końcu sztuka potrafi rozczulić bardziej niż niejedno słowo…

Kartka na dzień nauczyciela 

To na barkach nauczycieli w ogromnym stopniu spoczywa odpowiedzialność za przyszłość dzieci. Oni kształtują nowe pokolenia, przekazując im nie tylko wiedzę, ale także pasję, wartości czy życiowe zasady. 14 października obchodzą święto – Dzień Edukacji Narodowej, potocznie zwany też Dniem Nauczyciela. Dlatego w tak ważnym dniu warto nadać miłemu „dziękuję” kształt, który pozostanie w ich pamięci na dłużej. Jak to zrobić?


CIEKAWOSTKA

Jedno święto, wiele terminów…

W różnych krajach nauczyciele obchodzą swoje święto w różnych dniach. Przykładowo na Tajwanie obchodzone jest ono 28 września w dniu urodzin Konfucjusza, a w Czechach i na Słowacji – 28 marca, czyli w dniu urodzin Jana Amosa Komeńskiego, XVII-wiecznego pedagoga, który zalecał objęcie nauczaniem wszystkich, niezależnie od płci i stanu.

Doskonałym pomysłem na prezent będą laurki na dzień nauczyciela.  Kartki na dzień nauczyciela ręcznie robione to małe arcydzieła sztuki, których nie można porównywać z powszechnie dostępnymi, masowo produkowanymi kartkami. Wręczając nauczycielowi kartkę handmade mamy nie tylko możliwość przekazania naszych najszczerszych życzeń, ale również podkreślenia, jak doniosła jest to chwila. 

CIEKAWOSTKA 

Nie wszystkim nauczycielom można życzyć „sto lat”

Najstarszy nauczyciel na świecie miał ponad 100 lat! Australijski jezuita trafił do Księgi rekordów Guinnessa. Za najmłodszego nauczyciela jest uważany Aman Rehman z indyjskiego miasta Dehradun. Zaczął uczyć już w wieku 8 lat.

Czytaj więcej: Słodkie trofeum z Raffaello

Od czego zacząć proces tworzenia kartki na dzień nauczyciela? 


Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić kartki na dzień nauczyciela własnoręcznie robione, podziel swoją pracę na kilka etapów. Co zrobić, aby proces zakończył się pomyślnie i swoim rezultatem zachwycił Ciebie oraz obdarowanego pedagoga?

1.    Liczy się pomysł. Znajdź inspirację, dzięki której rozpoczniesz projekt. 
2.    Kup potrzebne elementy. Osobom początkującym polecamy skorzystanie z dostępnych baz, np. tekturek, a także dodatków, takich jak koraliki, wstążki czy kwiatki. Oczywiście w trakcie pracy niezbędne będą: kredki lub pisaki, klej, nożyczki, ołówek, linijka itp.
3.    Znajdź odpowiednią chwilę. Najlepiej, gdy będziesz zrelaksowany i wypoczęty, co sprzyja wykonywaniu wszelkich kreatywnych czynności. Nie zapomnij także o dobrym oświetleniu i… pralinkach Raffaello. W końcu nic tak nie rozbudza kreatywności, jak słodkie specjały! 

Pomysły na kartki na dzień nauczyciela

Piękne, ręcznie wykonane kartki, zarówno tradycyjne, papierowe z malowanymi dekoracjami, jak i kartki scrapbooking na dzień nauczyciela będą doskonale wyglądać na półce czy biurku. 

Przedstawiamy inspiracje na kartki ozdobne ręcznie robione na dzień nauczyciela. 

Pierwsza propozycja – urocza kartka pt. „Słodka wdzięczność” 

Do wykonania laurki przygotuj:
●    białą kartkę z bloku technicznego, 
●    czerwoną kartkę z bloku technicznego lub rysunkowego,
●    białą kartkę bloku rysunkowego,
●    nożyczki,
●    pralinę Raffaello,
●    ołówek.

Sposób wykonania laurki krok po kroku:

1. Białą kartkę złóż na pół, wzdłuż krótszej krawędzi.
2. Na jednej połowie narysuj kwiatki. 
3. Wytnij ostrożnie krawędzie płatków tak, aby nie przeciąć środka.
4. Rozłóż z powrotem białą kartkę i odwróć ją tak, by kwiatki znajdowały się od spodu.
5. Teraz przyklej czerwoną kartkę do białej. Pamiętaj, by kleić blisko krawędzi oraz w środku kwiatów. To ważne, by miejsca, gdzie są płatki pozostały czyste.
6. Zagnij obie kartki tak, by wyglądały jak jedna całość – od zewnątrz biała, a w środku czerwona. 
7. Teraz odegnij wycięte płatki kwiatów lekko do góry i sprawdź, czy wszystko się udało.
8. Wytnij odpowiedniej wielkości białą kartkę, którą wkleisz do środka z życzeniami.
9. Zapisz elegancko i czytelnie swoje podziękowania.
10. Wklej kartkę z życzeniami do środka.
11. Po boku doklej pralinę Raffaello.

GOTOWE!

W przypadku takich dzieł bardzo ważne jest ich estetyczne wykonanie. Zadbaj o to, by nie pobrudzić kartek w czasie klejenia i starannie wytnij płatki kwiatów. Nie zapomnij również, by Twoje życzenia były zapisane czytelnie. Możesz je również wydrukować. 

Czytaj także: Pełne gracji i uroku

CIEKAWOSTKA

Prestiż i dobra płaca

W Finlandii zawód nauczyciela uważany jest za jedną z najbardziej prestiżowych profesji, zaraz po zawodzie lekarza. Jest też godnie wynagradzany za swoją pracę. W fińskich szkołach przez 4 lata nauki nie wystawia się ocen. Program nauczania obejmuje nie poszczególne klasy, ale od razu całe 3 lata nauki. To, czego w danym roku nauczą się dzieci, zależy od nauczyciela. 

Druga propozycja – kartka pt. „Czerwona elegancja”

Do wykonania laurki przygotuj:
●    białą kartkę z bloku technicznego oraz czerwoną kartkę z bloku rysunkowego lub papieru kolorowego,
●    3 cienkie, suszone łodygi kwiatów lub zbóż, 
●    3 malutkie naklejki, guziki lub diamenty, 
●    nożyczki,
●    linijkę,
●    niewielki kawałek dwustronnej taśmy klejącej,
●    klej w sztyfcie.

Sposób wykonania laurki:

1. Z czerwonej kartki wytnij 24 paseczki o równej wielkości (długość około 3 cm, szerokość ok. 5 mm).
2. Posmaruj klejem jeden koniec paseczka i sklej z drugim końcem tego samego paska – tworząc coś na kształt łezki. Powtórz tę czynność 24 razy. 
3. Teraz przyklej na białą kartkę łodygi z suszonych zbóż. Ułóż je tak, by po doklejeniu główek kwiatów stanowiły bukiet. 
4. Następnie stworzone przez Ciebie „płatki” z precyzją przyklej do łodyg tworząc kształt kwiatka. 
5. Na środku kwiatów przyklej ozdobne kółeczko np. guziczek czy samoprzylepny, dekoracyjny diamencik. 
6. Idealnym zwieńczeniem ozdobnej kartki będzie pralina Raffaello, która doda słodkiego uroku całej pracy. 
7. Przyklej ją z dwóch stron łodygi na taśmę dwustronną. 

Z dodatkiem Raffaello stworzysz naprawdę wyjątkowe i oryginalne kartki na dzień nauczyciela!

Czytaj także: Zaprojektuj Święta Bożego Narodzenia z Ferrero Rocher!

Inne inspiracje

Z wizytą u przyjaciół. Zrób oryginalny prezent na parapetówkę

Co kupić na parapetówkę – zastanawia się każdy, kto ma okazję odwiedzać bliskich w ich nowym mieszkaniu lub domu. Nie wypada przyjść z pustą ręką. Znaleźć oryginalny prezent na parapetówkę nie jest łatwo, a zatem wykonaj go samodzielnie. Oto dwie koncepcje wyjątkowego wazonu. Wybierz, którą chcesz stworzyć.

Czytaj więcej

Oryginalne zaproszenia ślubne – wybierz z naszych propozycji

Zaproszenia ślubne DIY są niepowtarzalne. Oddają charakter i styl pary młodej, a także pozwalają na dodanie osobistych akcentów. Zobacz nasze pomysły na kreatywne zaproszenia ślubne, w których użyjesz ulubionych kolorów, motywów i materiałów.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje