Zaskocz Mamę

Niezapomniany Baby Shower z pomocą Zaskocz Mamę

Kinga z "Zaskocz Mamę"

Zastanawiasz się nad ciekawym i efektownym pomysłem, który zrobi eleganckie wrażenie na przyjęciu Baby Shower? Pokażę Ci sposób, aby przygotować ciekawą aranżację DIY, która zrobi efekt WOW przy naprawdę niewielkim nakładzie pracy.

Z ogromną radością obserwuję coraz większą popularność przyjęć baby shower w naszej polskiej kulturze. Cieszę się, że kobiety mogą pochwalić się takimi wspomnieniami z okresu ciąży i zyskują piękną pamiątkę. Jest to szalenie miła okazja do tego, by spotkać się w gronie bliskich osób i celebrować chwile oczekiwania na Maleństwo.

W sieci znajdziecie bardzo dużo pomysłów na to, jak pięknie świętować baby shower. Z roku na rok w sklepach znajdujemy też wiele gotowych dodatków do dekoracji miejsca czy też gotowe prezenty dedykowane przyszłej Mamie czy Maluszkowi. Pamiętajcie jednak, że to, co zrobione jest własnoręcznie z serca, zapada w pamięci na zawsze i jest cenniejsze niż setki złotych wydanych na gotowe produkty.

Ponieważ hasło „baby shower” dosłownie powinno oznaczać deszcz prezentów (z okazji narodzin dziecka) postanowiłam pokazać Wam łatwe i ogólnodostępne rozwiązanie jak stworzyć prezent DIY z wykorzystaniem pralin Rafaello.

Od jakiegoś czasu obserwuję tendencję, iż coraz częściej decydujemy się na podarowanie przyszłej Mamie bonu do ulubionego sklepu. Nie mamy pewności co dokładnie już kupiła, a czego brakuje w wyprawce, a bon okazuje się być cudownym rozwiązaniem, ale jak stworzyć z tego niezapomniany podarunek?

Polecam Wam box DIY z kwiatami i ulubionymi słodkościami np. Pralinami Rafaello. Stworzenie unikalnego, własnoręcznie wykonanego zestawu będzie z pewnością wyjątkowym i niepowtarzalnym prezentem a do tego pokaże, że obdarowywana osoba jest dla Was ważna i poświęciliście swój czas na przygotowanie się do tej okazji. 

Aby stworzyć prezentowy box DIY podobny do tego ze zdjęcia potrzebujecie :

 • Wiklinowy lub papierowy kosz/pudełko wielkości kartki a4 bądź a3 (w zależności od wielkości koperty lub pozostałych dodatków)
 • Do wypełnienia pudełka potrzebujecie 3-4 gąbki florystyczne (do sztucznych kwiatów bądź żywych w zależności od tego jakie wybierzecie)
 • Kwiaty do wypełnienia pudełka/kosza - ja wykorzystałam do prostokątnego kosza 2 paczki preparowanych roślin w pastelowym kolorze, a do okrągłego 2 paczki żywych drobnych różyczek
 • Polecam Wam zawiązać pudełko piękną szeroką wstążką, wtedy Wasz zestaw nabiera jeszcze piękniejszego efektu WOW
 • I oczywiście koperta z bonem oraz pudełko pralin Rafaello jako wypełnienie

Oprócz pięknych prezentów możemy zaskoczyć przyszłą Mamę przygotowaniem scenerii przyjęcia. Każda kobieta oczekująca na Maluszka powinna czuć się wyjątkowa i zdradzę Wam kilka wskazówek, jak sprawić by przyjęcie było dla niej niezapomniane.

Jak już wspomniałam przyjęcie baby shower głównie kojarzy się z obdarowywaniem przyszłej Mamy, dlatego też kluczowe jest przygotowanie specjalnego miejsca dla przyszłej Mamy by mogła wygodnie usiąść i kolejno otwierać swoje prezenty. Będzie to wielofunkcyjna dekoracja:

 • Po pierwsze kącik prezentowy oraz wyeksponowane miejsce dla Mamy
 • Po drugie strefa do zdjeć
 • Po trzecie główna tematyczna dekoracja przyjęcia, która wystarczy by upiększyć miejsce przyjęcia

Do przygotowania takiej aranżacji potrzebujecie:

 • fotel/krzesło dla przyszłej Mamy (może to być taki bohotron bądź jakiś retro fotel czy też ozdobne krzesło)
 • Girlanda z balonów - to najszybsza i najtańsza dekoracja (do wykonania takiej girlandy jak moja potrzebujecie 50 balonów w dwóch kolorach oraz sznurek/żyłkę do wiązania balonów)
 • do dekoracii miejsca obok fotela możecie użyć jeszcze duży wazon z trawami suszonymi bądź sezonowymi kwiatami
 • ja postawiłam również na kosz polnych kwiatów, który będzie później idealny do portretowych zdjęć przyszłej Mamy
 • dopełnieniem stylizacji boho będzie dywan (w moim przypadku jest to jutowy dywan) który super podkreśla aranżację oraz zamyka kompozycję

Zadbajcie o personalizowane akcenty np. Imię Maluszka bądź ulubiony kolor. Ważne jest też pierwsze wrażenie, w mojej inspiracji zobaczycie powitalną tablicę wraz ze słodkim powitaniem dla gości - szkatułka z pralinami Rafaello. 

Do stworzenia takiego słodkiego powitania potrzebujecie:

 • Sztalugę
 • Personalizowany wydruk bądź tablicę
 • Szkatułkę z pralinami

Inne porady ambasadorek

Ola z “Home on the Hill”.

Stylowe przyjęcie ślubne wg Oli z “Home on the Hill”.

Ślub to wyjątkowa okazja, która tworzy wspomnienia na całe życie. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby ten dzień wypadł jak najpiękniej. Przyszli małżonkowie poświęcają mnóstwo czasu na to, aby zadbać o wszystkie szczegóły, przygotowania trwają najczęściej długie miesiące, tak żeby każdy detal był idealnie dopracowany.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje