Tatiana Home Decor

Wielkanocna aranżacja według Tatiany Home Decor

Tatiana z bloga Tatiana Home Decor

 

Wielkanocne aranżacje, wcale nie muszą uginać się pod ciężarem kolorowych dodatków.

 

Warto pamiętać, że piękno tkwi w prostocie! Z łatwością przygotujesz elegancką, wiosenną aranżację świątecznego stołu, której motywem przewodnim będzie jeden kolor, na przykład złoto! Dobrze dobrane złote dodatki rozświetlą stół, dodając całości i subtelnego blasku. Warto przygotować sobie neutralną bazę. W tej roli idealnie sprawdzi się biały, lniany obrus. Jeśli do tego dobierzesz oryginalną, kamionkową zastawę w jasnych odcieniach brązu i złote sztućce to Twój stół będzie wyglądał zjawiskowo.

 

Do dekoracji takich jak świecznik lub tealighty śmiało możesz wykorzystać białe, ceramiczne naczynia.

 

Aby przygotować świecznik, użyj ceramicznego pojemnika na pisanki i kilka skorupek po jajkach (możesz je wcześniej pomalować na złoto farbą w spray-u). Do skorupek włóż tealighty (możesz też w nich umieścić miniaturowe bukieciki z suszonych roślin, będą się równie atrakcyjnie prezentowały), poukładaj je w naczyniu naprzemiennie z Ferrero Rocher — to sprawi, że efekt będzie wyjątkowo słodki.

Koniecznie zwróć uwagę na serwetki! Powinny być dobrze dopasowane do obrusu, ale jednocześnie kontrastowały z zastawą stołową. Aby elegancko wyglądały, każdą serwetkę złóż na cztery części, a przez środek przewiąż złotą wstążkę i wykończ kokardą. Nad kokardką umieść Ferrero Rocher — wystarczy po jednej dla każdego gościa, na każdej serwetce.

Dla podkreślenia Wielkanocnego charakteru stołu obowiązkowo dołóż kilka ceramicznych jajek i zajączków. Całość uzupełnij piętrową paterą wypełnioną złotymi słodkościami.

Dopełnieniem aranżacji stołu są żywe, kolorowe kwiaty. Żonkile i białe świeczki w złotych świecznikach nadadzą całości świeżości i elegancji.

 

Wesołych Świąt Wielkanocnych

 

Inne porady ambasadorek

Elwira z bloga Love My Home PL.

Jak przygotować wiosenną aranżację na stole?

Pięknie udekorowany stół Wielkanocny jest wizytówką domu podczas świąt, warto postarać się zatem, aby był wiosenny, radosny – w końcu przyroda budzi się do życia w tym okresie, niektóre jej dary możemy śmiało wykorzystać do dekoracji.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje