Laurka Raffaello dla Nauczyciela

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalny prezent dla nauczyciela.

Laurka z pralinkami Raffaello

14 października przypada ogólnopolski Dzień Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem  Nauczyciela. To doskonała okazja, by docenić, podziękować i zaskoczyć pedagogów czymś oryginalnym.

Zainspiruj się i wykonaj prezent własnoręcznie. Pokaż swoje zaangażowanie i odwzajemnij to, co doceniasz najbardziej, czyli poświęcony Ci czas. 

Oto instrukcja wykonania prezentu DIY, który jest formą laurki, czy też kartki w wersji maxi. To rodzaj prezentu, który z pewnością zrobi wrażenie na Twoim nauczycielu.

Przygotuj: 
– pralinki Raffaello (2 opakowania);
– ramkę w odpowiednim rozmiarze (moja ma wymiary 50x70cm);
– brystol (mój ma również 50x70cm);
– kulki żelowe do przyklejania pralinek;
– suszone lub sztuczne kwiaty do dekoracji; 
– opcjonalnie możesz wydrukować na folii samoprzylepnej imiona uczniów, jeśli przygotowujesz prezent w imieniu całej klasy
– nie zapomnij o czasoumilaczu, czyli słodkościach, którymi inspirowana jest ta dekoracja DIY – dodatkowych pralinkach Raffaello, które skosztujesz w trakcie pracy. 
 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

pralinki Raffaello ramka brystol kulki żelowe suszone lub sztuczne kwiaty

Krok 1

Rozpocznij od zaprojektowania na brystolu wydruku lub zrób to własnoręcznie z wykorzystaniem flamastrów i cienkopisów lub kredek. Wykonaj dedykację i minimalistyczne rysunki np. postaci nauczyciela. Następnie opraw swój plakat w ramę. Wszelkie dodatkowe ozdoby będziemy przyklejać na szkle/pleksi.

Moja porada: Możesz zaprojektować plakat w darmowym programie (np. Canva) oraz zlecić wydruk w punkcie poligraficznym. Koszt to około 17 złotych. Wtedy masz pewność, że napis i grafika będą profesjonalne i estetyczne. Jeśli jednak wolisz wszystko zrobić samodzielnie – z pewnością zostanie to docenione.

Jeśli będziesz korzystać z pomocy punktu poligraficznego, możesz również zamówić wydruk imion wszystkich dzieci z grupy/klasy na samoprzylepnym papierze. Wtedy bez problemu przykleisz je pod pralinką i ozdobisz w ten sposób swoją kompozycję.

Krok 2

Gdy Twój plakat jest już gotowy i zamknięty w ramie, zajmij się ułożeniem pralinek Raffaello w kształt serca. Pralinki bardzo szybko i sprawnie przykleisz żelowymi kuleczkami, które kupisz w każdym sklepie papierniczym. Trwa to dosłownie kilka sekund i możesz dowolnie zmieniać ułożenie pralin.

Krok 3

Po dokładnym dopasowaniu i przyklejeniu pralinek zajmij się doklejeniem lub podpisaniem ich imionami wszystkich osób z grupy. To będzie bardzo miły gest. Jestem pewna, że każdy nauczyciel to doceni i z przyjemnością skosztuje pralinki Raffaello od wszystkich swoich uczniów.

Krok 4

Gdy już podpiszesz praliny, możesz jeszcze ozdobić ramkę kwiatami lub dużą kokardą, by nadać tej pracy charakteru prezentu.

Koniecznie dołóż do tej laurki dodatkowe jedno lub dwa opakowania Raffaello, w zależności od liczby uczniów. Nauczyciel po otrzymaniu prezentu z pewnością z chęcią poczęstuje pralinkami dzieci. Słodkie chwile będą więc miłym wspomnieniem całej klasy.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje