Efekt ceramiki na szkle? DIY z Raffaello, a pójdzie jak z płatka

Sposób wykonania dekoracji:

Efekt ceramiki na szkle? DIY z Raffaello, a pójdzie jak z płatka

Unikatowe rzeczy są teraz bardzo modne. Każdy chce mieć w swoim otoczeniu jakiś stylowy drobiazg, który będzie oryginalny. Stolik kawowy czy toaletka bądź komoda, aż proszą się o wazon w stylu vintage, który podkreśli klimat przestrzeni.

Mamy dzisiaj dla Ciebie kolejną inspirację DIY, która pomoże w szybki i prosty sposób stworzyć niepowtarzalny dekor imitujący ceramikę. Oto jak stworzyć farbę strukturalną i uzyskać piękny efekt.

Lista rzeczy, które będą potrzebne:

-
wazon/wazony, które chcesz poddać przemianie inspirowanej naszymi pralinkami (możesz wykorzystać np. słoik po świecy, jeśli nie chcesz kupować nowego naczynia, a w domu nie masz czego odnowić);
-farba – może być kredowa lub zwykła uniwersalna farba do ścian. – najważniejsze , aby kolor spełniał Twoje oczekiwania;
-
Rada: najkorzystniej będzie kupić próbnik w saszetkach zamiast całej puszki farby.
-
soda oczyszczona (spożywcza);
-
miseczka/pojemnik do rozmieszania farby z sodą;
-
pędzelek lub gąbka;
-
kawałek papieru lub kartonu do zabezpieczenia miejsca pracy;
-
pralinki Raffaello do umilenia sobie chwil oczekiwania na wyschnięcie dzieła :)

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

wazon/wazony farba soda oczyszczona miseczka/pojemnik pędzelek lub gąbka

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty z listy powyżej. Dokładnie umyj również wszystkie naczynia oraz osusz je.

Krok 2

Farbę wyciśnij do miseczki i dodaj do niej sodę oczyszczoną. Ile? W zależności od tego, jaki chcesz uzyskać efekt. Im więcej proszku dodasz, tym powierzchnia będzie bardziej chropowata. Na jedną saszetkę farby proponuję dodać pół opakowania sody lub dwie duże łyżki. Całość dokładnie wymieszaj.

Krok 3

Wykorzystując pędzel lub gąbeczkę pomaluj pierwszą warstwę i odstaw do wyschnięcia. Przykryj na ten czas pojemnik z farbą folią spożywczą, aby mieszanka nie wyschła i nie zgęstniała Skosztuj przy tej okazji pralinę Raffaello, by umilić sobie chwilę oczekiwania na efekt.

Krok 4

Jeśli malowana powierzchnia jest już sucha, nałóż kolejną warstwę farby i i ponownie odstaw naczynie do wyschnięcia. I znów zasługujesz na nagrodę w postaci słodkiej pralinki Raffaello.

Krok 5

Gotowe!

Pochwal się efektem!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje