Misa na praliny Raffaello - prezent na Dzień Babci i Dziadka

Jak wykonać dekorację?

Elegancka misa na praliny Raffaello - idealny prezent na Dzień Babci i Dziadka

Za kilka dni będziemy świętować dzień naszych ukochanych babć i dziadków. Pewnie, jak co roku, macie problem z wybraniem odpowiedniego prezentu dla ukochanych seniorów. Może w tym roku przygotujecie ją własnoręcznie i pokażecie zaangażowanie płynące prosto z serca?

Z pewnością każda babcia zna roślinę o nazwie miesiącznica roczna (gat. Lunaria annua). Wykorzystajcie jej suszone kwiaty do swojego dzieła, a sprawcie, że babciom i dziadkom serce zabije mocniej.

potrzebne materiały
 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

suszone kwiaty lunarii (zamówisz je bez problemu w sklepie internetowym) gumowy balon (najlepiej o średnicy około 27 cm, ale wszystko zależy od rozmiaru misy, którą chcesz wykonać) klej pędzelek bądź gąbeczka nożyczki

Krok 1

Oczyść lunarię z włókien. To bardzo ważne, by je zdjąć, bo dopiero wtedy płatki pięknie połyskują i wyglądają niczym masa perłowa.

Krok 2

Nadmuchaj balon, aż osiągnie on optymalny rozmiar dla Twojej misy. Zwróć uwagę, żeby nie był zbyt duży, bo naczynie może być wtedy niestabilne. Lunaria jest bardzo delikatna, więc najlepiej gdy będzie niewielka, idealna na pralinki Raffaello.

Krok 3

Za pomocą pędzelka albo gąbeczki ostrożnie nałóż na balon cienką warstwę kleju. Teraz systematycznie przyklejaj listki lunarii. Zrób to precyzyjnie. Nakładaj jeden listek delikatnie na drugi, by nie było dziurek i prześwitów.

Krok 4

Gdy balon zostanie już oklejony listkami do wysokości misy, pozostaw tak przygotowaną konstrukcję na całą noc do wyschnięcia.

Krok 5

Jeśli jesteś pewna/pewien, że wszystko jest suche, ostrożnie przetnij węzeł balonu nożyczkami, aby powietrze mogło powoli uchodzić. Guma powinna teraz łatwo oddzielić się od listków. 

Krok 6

Tak przygotowany prezent przygotuj do wręczenia. Nie zapomnij o dołączeniu pralin Raffaello.

Daj znać jak Ci poszło! To piękny prezent, który z pewnością docenią Twoi dziadkowie.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje