Elegancki bukiet kwiatów w formie torebki

Jak wykonać dekorację?

Elegancki bukiet kwiatów w formie torebki

Chcąc obdarować kobietę, szczególnie tę bliską sercu – przyjaciółkę, mamę czy siostrę – często wybieramy kwiaty. Najczęściej cięte, choć ostatnio w modzie jest też wręczanie kwiatów doniczkowych.
Ale czy dobrym pomysłem jest typowy bukiet prosto z kwiaciarni? Klasyka się sprawdza, jednak komuś bliskiemu warto wręczyć pachnący prezent podany w niecodziennej oprawie. Tak, by było widać, że obdarowana osoba jest dla nas naprawdę ważna. Nic nie podkreśli tego faktu, jak osobiste zaangażowanie w przygotowanie niezwykłego bukietu.

Nasza propozycja to nieszablonowy bukiet, ułożony w wachlarz, trochę przypominający torebkę. Odrobina pracy z Waszej strony, a otrzymacie niezwykle wyrafinowany prezent. Nie ma kobiety, która nie doceniłaby takiego starania. Kwietna „torebka” na pewno zachwyci bliską osobę, a fakt, że podarunek jest przygotowany samodzielnie, dodatkowo podkreśli jego wyjątkowość. Podobnie jak ozdoba z pralinek Ferrero.

Oto lista rzeczy potrzebnych do wykonania kompozycji:
  • liście palmy z gatunku Trachycarpus fortunei
  • cięte kwiaty
  • gąbka florystyczna
  • sekator
  • nożyk
  • pistolet do kleju
  • opcjonalnie patyczki do szaszłyków
  • opakowanie pralinek Ferrero Rocher w plastikowym pudełeczku

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

liście palmy z gatunku Trachycarpus fortunei cięte kwiaty gąbka florystyczna sekator nożyk pistolet do kleju opcjonalnie patyczki do szaszłyków opakowanie pralinek Ferrero Rocher w plastikowym pu-dełeczku

Krok 1

Bazę bukietu stanowić będzie opakowanie po pralinkach Ferrero Rocher, którymi możesz się delektować podczas pracy. Ale pamiętaj! Nie zjedz wszystkich. Do pustego pudełka włóż gąbkę florystyczną przyciętą nożykiem tak, by szczelnie wypełniała wnętrze pojemnika.

Krok 2

Liście palmy przyłóż do siebie i na tej samej wysokości obetnij ich ogonki. Następnie przymierz je do dłuższego boku pudełka. Jeśli ładnie się układają, pasując do siebie, przyklej je za pomocą pistoletu na klej. Zrób to po obu stronach pudełka. Po przyklejeniu, za każdym razem odczekaj kilka minut, przytrzymując sklejone elementy. Czas oczekiwania możesz sobie umilić kosztując pralinki Ferrero.

Krok 3

Za pomocą sekatora przytnij palmowe liście, ale tak, by zachować naturalny dla nich półkolisty kształt.

Następnie nasącz wodą gąbkę, jednak uważaj, by nie było jej zbyt dużo.

Krok 4

Przed włożeniem kwiatów w gąbkę, przytnij nożykiem ich końce pod kątem ok.45 st. Dzięki temu będą dłużej będą cieszyć świeżością. Wtykając kwiaty w gąbkę, zadbaj o to, by kompozycja była przestrzenna. Mała podpowiedź – lepiej będzie wyglądać kompozycja kwiatów o sztywnych łodyżkach.

Krok 5

Najprzyjemniejszym etapem jest ozdabianie całości pralinkami Ferrero. Można je umieścić bezpośrednio między kwiatami lub najpierw ostrożnie przymocować, za pomocą pistoletu do kleju, do patyczków do szaszłyków. Wówczas można je wbić w dowolnym miejscu między kwiatami. Patyczki można przyciąć na dowolną długość, dzięki czemu pralinki zgrabnie wpasują się w przestrzenie między roślinami, a cała kompozycja zyska na głębi.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje