Eleganckie świece inspirowane pralinką Raffaello

Jak wykonać dekorację?

Eleganckie świece inspirowane pralinką Raffaello

Świece są bardzo popularnym dodatkiem, dzięki któremu w prosty sposób można stworzyć przytulną atmosferę w domu. Modne stały się w ostatnim czasie świece ozdobione nietypowymi dodatkami, np. kryształkami czy piórami. Ale można nadać zwykłym świecom zupełnie nowy wygląd jeszcze prościej – za pomocą flamastrów. Ten sposób personalizacji sprawi, że Wasza dekoracja będzie oryginalna.


Zanim zaczniecie pracę, upewnijcie się, że macie właściwe flamastry. Pamiętajcie, że zwykłe pisaki nie sprawdzą się w tym przypadku, bo użyta w nich farbka nie zaschnie na wosku. Musicie kupić flamastry akrylowe.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

stożkowe świeczki (tyle, ile chcecie ozdobić) akrylowe flamastry (w różnych kolorach)

Krok 1

Zaplanujcie, jakie wzory znajdą się na świecach. Możecie delikatnie narysować szkice ołówkiem. Znakomicie będą prezentować się na nich symbole związane z pralinami Raffaello. 

Krok 2

Delikatnie rysujcie po powierzchni świecy za pomocą flamastrów. Jeśli chcecie, by Wasz wzór był nieco wypukły – zatrzymajcie się dłużej we właściwym miejscu i nałóżcie kilka warstw.

Krok 3

Gotowe! Teraz możecie podziwiać swoje oryginalne świece! Wykorzystajcie je do dekoracji domu, jako oryginalny prezent dla bliskiej osoby, lub nawet jako element wystroju na przyjęciach i imprezach.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje