Imieninowy upominek

Jak wykonać dekorację?

Imieninowy upominek

Niegdyś wierzono, że to, jakie nosimy imię, będzie mieć wpływ na nasze życie. Imię miało determinować ludzki charakter. Nasi słowiańscy przodkowie, choć nie tylko oni, wierzyli, że za pomocą imion można wpływać na ludzki los. Dlatego chętnie nadawali takie, które miały sprawić, że dziecko będzie mieć określone cechy.

Aż do X wieku n.e. w Polsce nadawano imiona słowiańskie. Miały one w sobie element życzeniowy. Na przykład Mirosław miał być tym, który zdobywa sławę, dbając o pokój pomiędzy zwaśnionymi stronami. Z kolei Dobrosława oznacza tę, która „cieszy się dobrą sławą”. Obydwa imiona może nie są obecnie bardzo popularne, ale zapewne znacie jakiegoś Mirosława, a być może i Dobrosławę.

Po wejściu chrześcijaństwa do Polski dzieciom zaczęto nadawać imiona, którym patronowali chrześcijańscy święci. Było to traktowane jako oddanie dziecka pod opiekę konkretnemu świętemu. Tradycyjnie, nadawano potomkowi imię tego świętego, który patronował w dniu narodzin dziecka. Utarło się też, że obchodzimy imieniny zawsze po urodzinach, jeśli jest kilku świętych tego samego imienia.
Pamiętając o tym, jak ważne znaczenie ma dla nas imię, trudno się dziwić, że co roku obchodzimy, jedni bardziej hucznie, drudzy mniej, imieniny. Świętowanie imienin stało się nieodłącznym i sumiennie pielęgnowanym elementem naszej tradycji. A to z kolei dobry powód, by solenizantowi wręczyć prezent.
                                                                               
To naturalne, że bliską osobę chcemy obdarować prezentem, który ma głębokie znaczenie i na długo zapadnie w pamięci solenizanta. Sam prezent to jednak nie wszystko, liczy się też jego opakowanie.
Dlatego zachęcamy do własnoręcznego przygotowania ozdobnej torby na imieninowy upominek. Ten drobny gest sprawi, że prezent nabierze szczególnego znaczenia.

Lista rzeczy potrzebnych, by przygotować opakowanie:
  • biała torebka prezentowa
  • kartka z personalizowanymi życzeniami
  • bukiet kwiatów
  • dekoracyjny papier
  • nożyczki
  • taśma dwustronna
  • prezent dla bliskiej osoby
  • pralinki Raffaello

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

biała torebka prezentowa kartka z personalizowanymi życzeniami bukiet kwiatów dekoracyjny papier nożyczki taśma dwustronna prezent dla bliskiej osoby pralinki Raffaello

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty. Pracę rozpocznij od ułożenia niewielkiego bukietu. Wdzięcznie będą się prezentować polne kwiaty, zwłaszcza samodzielnie zebrane. Z dekoracyjnego papieru wytnij prostokąt i ułóż na nim kompozycję kwiatów. Całość zawiń w ,,rożek”.

Krok 2

Teraz przyszedł czas na stworzenie kartki z życzeniami dla bliskiej osoby. Na prostokątnym kartoniku napisz kilka słów płynących prosto z serca. Jeśli zabraknie ci weny, skosztuj pralinki Raffaello. Aksamitny krem i migdałowe serce zawsze poprawiają kreatywność. Przetestowałam 😊

Mała wskazówka: jeśli obawiasz się, że nie podołasz temu zadaniu, bo nie każdy ma talent, śmiało skorzystaj z gotowej kartki lub zaprojektuj własny wzór i zamów wydruk.

Krok 3

Za pomocą taśmy dwustronnej przyklej do torebki przygotowany wcześniej bukiecik i kartkę z życzeniami.

Krok 4

Ozdobna torebka na prezent jest już gotowa. Teraz delikatnie włóż do niej prezent, nie zapominając o pralinkach Raffaello.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje