Kwietna łąka dla wyjątkowej kobiety z okazji jej święta…

Sposób wykonania dekoracji:

Kwietna łąka dla wyjątkowej kobiety z okazji jej święta…

Dzień Kobiet to jedno z tych pięknych świąt, które otacza nas z każdej strony swoim wiosennym klimatem. Nie przejdziemy obojętnie obok żadnej witryny sklepowej, bo wypełnione są w tym czasie dekoracjami związanymi z tym dniem. Kobiety są wyjątkowe i bez wątpienia ten dzień należy świętować. Naszą propozycją DIY chcielibyśmy zainspirować Was, drogie Panie, do tego byście doceniły same siebie i abyście sobie samym podarowały wykonaną własnoręcznie łąkę. Spędźcie miło czas i podziękujcie sobie za bycie wspaniałą kobietą!

Jeśli na nasz pomysł spoglądają właśnie panowie i poczują, że jest to super pomysł na prezent dla bliskiej sercu kobiety – do dzieła! Nie zastanawiajcie się zbyt długo. Każda z nas na pewno doceni tego typu poświęcenie i kreatywność.

Lista rzeczy, które będą potrzebne do wykonania kwietnej łąki:
 
-drewniana deseczka o grubości kilku centymentrów,
-wiertarko-wkrętarka z malutkim wiertłem (np. 1,5 mm),
-bukiecik suszonych i preparowanych roślinek (możecie zamówić je w sieci, wybór jest ogromny),
-nożyczki,
-Ołówek,
-paczka ulubionych pralinek Raffaello.

OPCJONALNIE:
Jeśli nie chcesz pozostawić surowego drewna i wolisz pomalować swoją deskę, przygotuj miskę z farbą oraz gąbeczkę. Użyj zwykłej, matowej farby do ścian. Nie potrzebujesz jej dużo, możesz skorzystać z próbników dostępnych w sklepach remontowo-budowlanych.
 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

drewniana deseczka o grubości kilku centymentrów wiertarko-wkrętarka z malutkim wiertłem bukiecik suszonych i preparowanych roślinek nożyczki ołówek paczka ulubionych pralinek Raffaello

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy z listy powyżej. W pierwszej kolejności zamocuj odpowiednio małe wiertło i sprawdź, czy Twój sprzęt jest gotowy. Rozplanuj dziurki na desce. Możesz zaznaczyć je sobie ołówkiem, będzie łatwiej.

Krok 2

Wywierć tyle otworów, ile masz przygotowanych bukietów lub roślin. Sprawdź, czy na pewno wszystkie powinny być jednego wielkości. Niektóre kwiaty mogą mieć nieco grubszą łodygę, a wtedy dziurki trzeba będzie nieco powiększyć.

Krok 3

Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie swojej deseczki – to jest ten moment. Surowe drewno bardzo mocno „chłonie” farbę, więc konieczne będzie podwójne malowanie, by słoje nie były widoczne.

 

Po wyschnięciu farby zaplanuj swoją łąkę układając kolejno gałązki. Używaj nożyczek, by wypoziomować je różnymi wielkościami i stworzyć tym samym ciekawą kompozycję 3D.

Krok 4

W każdej chwili możesz zmienić swoje roślinki na inne, możesz też zmienić ich kolejność i ułożenie. Baw się tym!

Krok 5

To zdecydowanie czas na nagrodę! Czas na ulubioną pralinkę Raffaello! Gratulacje!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje