Lampion w stylu Ferrero Rocher

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Lampion

Nadeszła jesień. Mamy potrzebę zadbania o ciepło w naszym domu. Długie wieczory mobilizują nas też do kreatywnego spędzania czasu. Ta pora roku to moc pięknych darów natury, które możemy wykorzystać do naszych prac DIY. Doskonała okazja, by sprawić sobie przyjemność, osłodzić zimne popołudnie pralinami Ferrero Rocher i docenić własne towarzystwo. 

Uwielbiam przeznaczać jesienne wieczory na kreatywne zajęcia, które pozwalają mi celebrować chwile spokoju. To nie tylko cenny czas spędzony z samą sobą, ale również większa szansa na poznanie siebie.

Chciałabym pokazać Wam w tej inspiracji, jak łatwo i szybko wykonać piękny lampion na stolik w pokoju dziennym, inspirowany pysznymi pralinkami Ferrero Rocher. Światło świecy w każdym wnętrzu dodaje blasku i tworzy niezwykłą atmosferę. 

Do wykonania lampionu przygotujcie: 

– słoik, może to być szklany pojemnik po świecy umyty i wyczyszczony z wosku bądź inne szklane okrągłe naczynie o wysokości minimum 15 cm;
– drewniane kuleczki (znajdziecie je w pasmanterii bądź w sklepach papierniczych, ja użyłam do swojego lampionu 70 sztuk a średnica mojego szklanego pojemnika to 12 cm) 
– pistolet do kleju na gorąco oraz zapasowe wkłady;
– złotą farbę w sprayu; 
– świecę dopasowaną wielkością do Waszego naczynia;
– czasoumilacze, czyli słodkości, którymi inspirowana jest ta dekoracja DIY – pralinki Ferrero Rocher.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

słoik  drewniane kuleczki pistolet do kleju zapasowe wkłady kleju złoty spray świeca

Krok 1

Swoją przygodę z lampionem zacznij od pomalowania sprayem kuleczek. Pamiętaj, by były dobrze pokryte farbą i połyskiwały złotem niczym praliny Ferrero Rocher. 

Czas schnięcia: ok. 20 min. 
 

Krok 2

Gdy Twoje kuleczki schną, przygotuj klej na gorąco i rozgrzej pistolet oraz skosztuj ulubioną pralinkę 

Krok 3

Teraz rozpocznij delikatnie przyklejanie pomalowanych kulek do swojego szklanego naczynia. Możesz zacząć od góry bądź od dołu, jak Ci wygodniej. Ja wybrałam wersję – z dołu ku górze.

Pamiętaj! Nigdy nie dotykaj kleju na gorąco – ma on bardzo wysoką temperaturę i możesz się poparzyć. Aplikuj klej bezpośrednio na kulkę lub szklany pojemnik. 
 

Krok 4

Przyklejaj kuleczki poziomo jedna obok drugiej, tak będzie najprościej zachować proste linie. W tym projekcie symetria jest bardzo ważna. Powtarzaj tę czynność do momentu, gdy całe naczynie będzie z każdej strony obklejone. 

Krok 5

Włóż do środka świecę i zapal ją w upragnionym momencie.
Nie zapomnij nagrodzić się za tę kreatywną pracę ulubioną pralinką! 
 

Krok 6

WAŻNE: Nigdy nie zostawiaj zapalonej świecy bez nadzoru. Zawsze, gdy opuszczasz pomieszczenie, w którym pali się otwarty ogień – gaś go. To bardzo ważna zasada dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny.

I gotowe :) 
 

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje