Lampka chmurka, czyli prezent DIY dla Twojego dziecka

Jak wykonać dekorację?

Lampka chmurka, czyli prezent DIY dla Twojego dziecka

Rzeczy wykonane własnoręcznie cieszą podwójnie. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka mamy dla Was pomysł na wspólne rękodzieło. Wykonajcie lampkę chmurkę. To łatwa w przygotowaniu, a jednocześnie śliczna ozdoba dziecięcego pokoju. Zrobicie ją z kilku produktów dostępnych na wyciągnięcie ręki, a efekt będzie niesamowity. Warto poświęcić odrobinę czasu na wspólne majsterkowanie.

Oto lista rzeczy, których potrzebujesz, aby wykonać lampkę:
  • wata wypełniająca;
  • lampki LED na druciku zasilane na baterie lub podłączane do gniazdka;
  • pistolet z klejem na gorąco;
  • przezroczysta butelka;
  • wstążka;
  • nożyczki;
  • haczyk samoprzylepny;
  • pralinki Raffaello.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

wata wypełniająca lampki LED na druciku pistolet z klejem na gorąco przezroczysta butelka wstążka nożyczki haczyk samoprzylepny pralinki Raffaello

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty z listy powyżej. Pracę zacznij od wykonania dwóch otworów w butelce w jednej linii w odległości 5-10 cm.

Krok 2

Przez wykonane wcześniej otwory przeprowadź wstążkę. Będzie ona służyła jako mocowanie lampki do ściany i nie powinna wychodzić poza obrys chmurki.

Krok 3

Sznur lampek LED-owych umieść w przezroczystej butelce. Następnie włącz pistolet do kleju na gorąco i poczekaj aż urządzenie się nagrzeje. To idealny moment, aby skosztować pralinkę Raffaello.

Krok 4

Przed Tobą najbardziej pracochłonny etap pracy. Watę wypełniającą podziel na mniejsze części i po kawałku przyklejaj do butelki. Po wykonaniu pierwszej warstwy musisz chwilkę odczekać, aby klej zastygł. Czas oczekiwania umil sobie pralinką Raffaello. Kolejne warstwy chmurki doklejaj do poprzednich aż do momentu uzyskania odpowiednio dużej lamki.

Krok 5

Ostatnim etapem prac jest przymocowanie haczyka samoprzylepnego do ściany według zaleceń producenta. Upewnij się, że mocowanie jest solidne i powieś lampkę chmurkę w docelowym miejscu.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje