Minimalistyczna choinka DIY z pralinkami Ferrero

Zobaczcie, jak zrobić taką choinkę:

Minimalistyczna choinka DIY z pralinkami Ferrero Rocher

Minimalistyczna choinka DIY z pralinkami Ferrero Rocher

Już wkrótce w wielu domach rozbłysną światełka na świątecznym drzewku, pachnącym lasem i zimą. Jego zapach podtrzymywać będzie magię świątecznej atmosfery. Ale tę magię warto zaprosić również do innych domowych zakątków. Dlatego zachęcamy, byście skorzystali z tego inspirującego pomysłu, jakim jest samodzielne przygotowanie pralinkowej choinki. Wykorzystajcie ten niezwykły moment w roku, by znowu poczuć dziecięcą radość świątecznych przygotowań.

Zobaczcie, jak zrobić taką choinkę:

Lista rzeczy, które będą potrzebne do wykonania choinki:

-płyta ze sklejki lub mdf (wystarczy taka o grubości 6 mm) będzie bazą dekoracji. W sklepie budowlanym można zamówić odpowiednie przycięcie płyty;
-
krótkie, zielone gałązki np. świerku, sosny lub jodły do dekoracji naszej choinki;
-
pistolet z klejem na gorąco;
-
łańcuch choinkowy. Idealny będzie samodzielnie zrobiony, np. w kształcie gwiazdek;
-
lampki świąteczne zasilane bateriami;
-
opakowanie pralinek Ferrero Rocher;
-
gwiazda wieńcząca czubek naszego samodzielnie przygotowanego świątecznego drzewka.

 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

płyta ze sklejki lub mdf krótkie, zielone gałązki pistolet z klejem na gorąco łańcuch choinkowy lampki świąteczne zasilane bateriami opakowanie pralinek Ferrero Rocher gwiazda wieńcząca czubek

Krok 1

Przygotujcie wszystkie potrzebne rzeczy z listy powyżej. Przyciętą w kształt trójkąta płytę połóżcie na stole lub podłodze. Ważne jest, by móc spojrzeć na nią z góry.

Krok 2

Zanim przystąpicie do przyklejania kolejnych elementów, gałązki rozłóżcie na płycie, by zaplanować ich rozmieszczenie. Następnie klejem na gorąco zacznijcie mocować gałązki, układając je w zgrabne rozetki. Klej na gorąco świetnie sobie radzi zarówno w przypadku sklejki, jak i płyty mdf.

Krok 3

Po przyklejeniu gałązek, upnijcie na nich łańcuch. A następnie zawieście świąteczne lampki, prowadząc je od jednego zielonego punktu do drugiego. Pamiętajcie, by koniec drucika schować z tyłu za płytą.

Krok 4

Teraz najprzyjemniejsza część, czyli „zawieszanie” słodkich bombek. Przyklejcie kilkanaście pralinek, używając maleńkiej kropelki kleju na gorąco. Każdą pralinkę umieśćcie na środku rozety z gałązek. Jeśli macie więcej pralinek niż potrzebujecie w projekcie – śmiało podjadajcie!

Krok 5

Choinka prawie gotowa! Pozostaje udekorować ją gwiazdą i można szukać dla niej miejsca w Waszym domu. Jeśli chcecie podarować ją w prezencie, nie zapomnijcie o dołożeniu dodatkowego pudełka pralinek. Obdarowana osoba będzie mogła raczyć się nimi oglądając swoją świąteczną dekorację!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje