Moja polska złota jesień – wianek DIY z jej darami

Jak wykonać dekorację?

Moja polska złota jesień – wianek DIY z jej darami

Kolorowe liście na drzewach, chłodne poranki i ciepłe promienie zachodzącego słońca to tylko kilka oznak świadczących o tym, że jesień już na dobre do nas zawitała. Przez jednych uwielbiana, przez innych wręcz przeciwnie, ale jedno jest pewne – Polska złota jesień jest niepowtarzalna i w swoim najlepszym wydaniu zachwyca kolorami. 

Wykorzystaj ten ulotny czas i zatrzymaj w swoim domu dary jesieni na dłużej. Wybierz się na spacer i zrób dekoracyjny jesienny wianek przyozdobiony liśćmi, kasztanami oraz suszonymi trawami znalezionymi podczas wędrówki. Dekoracja będzie inspirowana pralinkami Ferrero Rocher stąd złote kulki, które proponujemy do dekoracji obręczy.

 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

dary jesieni: liście, kasztany, małe dynie, suszone trawy, szyszki, pióra itp. metalowa obręcz drewniane kulki w różnych rozmiarach złoty spray drucik florystyczny pralinki Ferrero Rocher

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty z listy powyżej. Proces twórczy rozpocznij od nałożenia drewnianych kulek na obręcz. Stwórz nieregularny wzór.

Krok 2

Teraz pomaluj obręcz z koralikami sprayem na złoty kolor. Przed malowaniem koniecznie zabezpiecz miejsce pracy! Obręcz pozostaw do wyschnięcia, a czas oczekiwania umil sobie ulubioną pralinką Ferrero Rocher.

Krok 3

Z uzbieranych liści i suszonych traw stwórz małe bukieciki a następnie kolejno przywiązuj je do obręczy (nakładając jeden na drugi) za pomocą drucika florystycznego.

Krok 4

Twój wianek jest już prawie gotowy. Pozostała najprzyjemniejsza część pracy, czyli przyozdobienie bazy wianka kasztanami, dyniami, bawełną i innymi darami jesieni. Wykorzystaj do tego klej na gorąco.

Krok 5

Gotowy jesienny wianek powieś na ścianie lub drzwiach wejściowych do domu i ciesz się piękną, oryginalną dekoracją!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje