Oryginalna choinka z pralinkami Ferrero Rocher

Jak wykonać dekorację?

Oryginalna choinka do małej przestrzeni inspirowana pralinkami Ferrero Rocher

Od dziesiątków lat choinka jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symboli Bożego Narodzenia. Ten piękny element dekoracji to także symbol radości i nadziei, kojarzący się ze szczęśliwym czasem spędzonym w gronie najbliższych. Największą popularnością cieszą się cięte drzewka jodły, sosny lub świerku, które oprócz tego, że wspaniale ozdabiają wnętrze, także przepięknie pachną! Nie każdy ma jednak wystarczająco dużo przestrzeni w domu, aby pozwolić sobie na taką naturalną dekorację świąteczną.

Wspaniałą alternatywą będzie minimalistyczna, własnoręcznie wykonana choinka, która bez problemu zmieści się nawet w najmniejszym mieszkaniu czy biurze. To Ty decydujesz, jaką wielkość będzie miała dekoracja, dobierając obręcze o odpowiednich średnicach.

Przedstawiona inspiracja jest także wspaniałym pomysłem na domowy kalendarz adwentowy. Wystarczy, że choinkę udekorujesz 24 pralinkami Ferrero Rocher, które posłużą do odliczania kojelnych dni pozostałych do Bożego Narodzenia.  
 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

metalowe obręcze w trzech różnych rozmiarach dekoracyjne złote suszki świeże gałązki pachnącego, iglastego drzewka drucik florystyczny kilka małych bombek mocna żyłka lub cieniutki srebrny drucik klej na gorąco ozdobna wstążka pralinki Ferrero Rocher

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne przedmioty z listy powyżej. Wykonaj malutkie bukieciki, składające się z gałązek i pomalowanych na złoto suszonych roślin, które kolejno dowiązuj do każdej z trzech obręczy. Pamiętaj, aby wszystkie bukieciki przywiązywać w tym samym kierunku! 

Jest to najdłuższy etap pracy, który z pewnością umilą Ci pralinki Ferrero Rocher.

Krok 2

Kolejnym etapem jest doklejenie malutkich, ozdobnych bombek do każdej z obręczy. Wykorzystaj do tego pistolet z klejem na gorąco.

Krok 3

Teraz przyszedł czas na połączenie wykonanych wcześniej obręczy w jedną kompozycję. Zacznij od stworzenia mocowania choinki. Żyłkę bądź drucik przywiąż w równych odstępach w czterech miejscach obręczy. Następnie zwiąż wszystkie cztery końce żyłki i udekoruj węzeł ozdobną kokardą. Powtórz to przy kolejnych po-ziomach choinki.

Krok 4

Twoja choinka jest już prawie gotowa! Brakuje na niej jeszcze tylko pralinek Ferrero Rocher, które  świetnie wpiszą się w estetykę eleganckich świątecznych dekoracji. Pralinki doklej do każdej obręczy za pomocą kleju na gorąco. Jeśli chcesz, aby Twoja choinka była kalendarzem adwentowym, przyklej 24 pralinki.

Krok 5

Przyszła pora na najprzyjemniejszą część, czyli zawieszenie oryginalnej choinki i rozpoczęcie uroczystego odliczania do świąt. Smacznego!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje