Słodki kalendarz adwentowy z pralinkami Ferrero

Zobacz, jak to zrobić!

Słodki kalendarz adwentowy z pralinkami Ferrero Rocher

Słodki kalendarz adewntowy z pralinkami Ferrero Rocher


Przed nami magiczny czas w roku. W sklepach dostępne są już dekoracje bożonarodzeniowe, a niebawem w radiu grać będą świąteczne hity. Celebrowanie Bożego Narodzenia z roku na rok rozpoczyna się w Polsce coraz wcześniej, a mimo to wiele osób przyznaje, że nie potrafi wczuć się w tę atmosferę.

Mamy dla Ciebie inspirację, która pomoże Ci odzyskać tę dziecięcą radość z przeżywania świąt. Proponujemy stworzenie kalendarza adwentowego dla najbliższych. Nie będzie to jednak zwykły kalendarz, ale bardzo słodki upominek z pralinką na każdy dzień.

Wykorzystaj ten moment budowania atmosfery świąt i oczekiwania na poprawienie relacji z partnerem, przyjaciółką, kimś bliskim.

Zobacz, jak to zrobić!
 

Lista rzeczy, które będą potrzebne do wykonania kalendarza:

– małe pudełeczka ozdobne (moje są w rozmiarze 6cm x 3,5cm x 5,5 cm);
– dekoracyjne choinki w minimum dwóch rozmiarach, by stworzyć mały las (moje mają 5cm, 8cm i 3cm wysokości);
– opakowanie pralinek Ferrero Rocher (pamiętajcie potrzebujecie minimum 24 pralinek);
– wydrukowane cyfry lub odpowiednie słowa na każdy dzień – ja wybrałam wersję: pierwszy, drugi, trzeci zamiast 1.12. Ty możesz wydrukować to, co Ci się podoba;
– opcjonalnie: klej na gorąco bądź taśma klejąca, jeśli będziesz chcieć przytwierdzić choinki i napisy w pudełku na stałe.
– wydrukowane zadania/cytaty/motto na każdy dzień dla bliskiej Ci osoby. Oto przykłady moich zadań na poszczególne dni:
  • napisz list do świętego Mikołaja;
  • ubierzmy wspólnie choinkę;
  • czas na zimową herbatę i świąteczną komedię romantyczną;
  • zaśpiewajmy ulubioną świąteczną piosenkę

Niech poniesie Was wyobraźnia!

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

małe pudełeczka ozdobne dekoracyjne choinki opakowanie pralinek Ferrero Rocher wydrukowane cyfry lub odpowiednie słowa na każdy dzień klej na gorąco bądź taśma klejąca wydrukowane zadania/cytaty/motto

Krok 1

Przygotuj wszystkie potrzebne rzeczy z listy powyżej. Wydrukuj wszystkie niezbędne dodatki i złóż pudełeczka.

Mamy dla Ciebie ułatwienie – gotowa lista karteczek do ściągnięcia i wydrukowania.

Krok 2

Czeka Cię teraz bardzo przyjemna praca – wypełnienie pudełeczek pralinkami Ferrero Rocher oraz dopasowanie zadań do konkretnego dnia w grudniu.

Wybierając cytaty i zadania dla bliskiej Ci osoby posiłkuj się kalendarzem. Zwróć uwagę, czy jest to dzień wolny od pracy czy też dzień powszedni. Lepiej będzie zaplanować w kalendarzu np. randkę na sobotni wieczór :)

Krok 3

Upewnij się, czy wszystkie pudełka są już pełne. Jeśli tak – zamknij je i do każdego doklej jedną z choinek. Jeśli chcesz wykorzystać je ponownie – wystarczy postawić drzewka na pudełkach. Teraz wystarczy oznaczyć je odpowiednim dniem miesiąca. Oznaczenie możesz wkleić w środku choinki, możesz też przykleić je do pudełeczka.

Krok 4

Swój prezentowy las ustaw np. na szafce nocnej, komodzie lub toaletce. Jestem pewna, że obdarowana osoba będzie zachwycona takim prezentem. Pamiętaj, by wręczyć go przed pierwszym grudnia. Cała zabawa rozpoczyna się bowiem od początku miesiąca.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje