Słodkie bombki inspirowane Ferrero Rocher

Zobacz, jak stworzyć słodkie bombki!

Słodkie bombki choinkowe inspirowane Ferrero Rocher

Tradycja ubierania choinki liczy już co najmniej dwa wieki. Nic dziwnego, że po tylu latach stała się ona nieodłącznym elementem świątecznych dekoracji.

Niegdyś, do ozdabiania drzewka wykorzystywano rozmaite przedmioty, począwszy od drewnianych bombek i łańcuchów wykonanych z bibuły przez strusie pióra i jedwabne chwosty, a kończąc na fikuśnych porcelanowych figurkach. 

I choć współczesne choinkowe ozdoby różnią się bardzo od tych używanych przed laty, nie zmieniło się to, że ubieranie bożonarodzeniowego drzewka jest jednym z najważniejszych momentów przedświątecznych przygotowań. 

Wykorzystaj ten czas. Stwórz unikatowe ozdoby świąteczne, które zabłysną na świątecznym drzewku. Celebruj rodzinne chwile z Ferrero Rocher.
 

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

drewniane koraliki w różnych rozmiarach złota farba w sprayu drut florystyczny złoty sznurek pistolet z klejem na gorąco elegancka wstążka praliny Ferrero Rocher

Krok 1

Drewniane koraliki podziel na dwa zbiory. W jednym, który odłożysz do pojemnika, znajdą się najmniejsze koraliki tej samej wielkości. Pozostałe potraktuj złotą farbą w sprayu i pozostaw do wyschnięcia.

Krok 2

W tym kroku sięgnij po te najmniejsze koraliki. Pamiętaj, że muszą być tej samej wielkości. Nawlecz je na drucik florystyczny. Długość gotowej dekoracji powinna być taka, aby – po zamknięciu okręgu – w środku zmieściła się pralinka Ferrero Rocher. Dlatego, nawlekając drewniane kuleczki, przymierzaj powstały w ten sposób sznur korali do pralinki i sprawdza, czy jest wystarczająco długi. Kolejne możesz już robić na wzór pierwszego.

Krok 3

Po nawleczeniu niezbędnej liczby kulek na drut florystyczny, zamknij okrąg. Nie ucinaj zbyt krótko drutu. Będzie potrzebny do wykonania uszka zawieszki. Teraz za pomocą kleju na gorąco umocuj pralinki we wnętrzach koralikowych „bransoletek”. Możesz całość ozdobić małymi kokardkami lub np. obsypać brokatem.

Krok 4

Teraz wykorzystaj kulki pokryte wcześniej złotą farbą. Nawlecz je na złoty sznurek, zachowując albo symetryczny układ, gdzie największa kulka będzie w środku, a coraz mniejsze będą symetrycznie umieszczone po bokach. Możesz też zacząć od największej do najmniejszej. Istotne jest, by wszystkie zawieszki były skomponowane tak samo.

Krok 5

Koralikowe bombki i złote zawieszki umieść na gałęziach świerku lub sosny. Wstaw je wcześniej do wody, a zachowają świeżość. Jeśli zdecydujesz się na jodłowe gałęzie, będziesz długo cieszyć się tą dekoracją i dodatkowo pięknym zapachem.
Własnoręcznie przygotowane dekoracje możesz też powiesić na choince. Podziwiając własne dzieło, nie omieszkaj poczęstować się Ferrero Rocher. Ta nagroda Ci się należy.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje