Stwórz magiczny klimat – podstawka pod kadzidełko DIY

Jak wykonać dekorację?

Stwórz magiczny klimat – podstawka pod kadzidełko DIY

Wiele osób narzeka, że ma zbyt mało czasu na swoje małe przyjemności. Gdy spada na nas zbyt dużo obowiązków – narasta frustracja. Warto się jej pozbyć, dbając o relaks. Mamy dla Was inspirację DIY, która powinna poprawić nastrój nie tylko dlatego, że stworzycie coś samodzielnie w towarzystwie naszych pralinek Ferrero Rocher, ale także dlatego, że będzie Wam to służyć do klimatycznego odpoczynku.

Kadzidła poprawiają atmosferę, koją zmysły i regulują nastrój. Odpowiednio dobrane mają moc wspomagania intencji, z którą aktualnie pracujecie. Właśnie dlatego sprawdzają się nie tylko podczas ceremonii – warto po nie sięgać również na co dzień, korzystając z niezwykłej mocy aromaterapii.

Zachęcamy Was dzisiaj do wykonania własnych podstawek pod kadzidła z wykorzystaniem glinki samoutwardzającej. To szybki, prosty i efektowny sposób na dekorację DIY.

Lista rzeczy, które będą potrzebne:
glina samoutwardzająca (do kupienia w sklepach z akcesoriami malarskimi bądź w sieci);
– nożyk i igiełka do nadania kształtu;
– wałek do uformowania glinki;
– farby do pomalowania podstawek;
– pędzelek i gąbeczka;
– pergamin jako zabezpieczenie miejsca pracy;
– paczka ulubionych pralinek Ferrero Rocher;
– opcjonalnie złote płatki do ozdobienia powierzchni.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

glina samoutwardzająca nożyk i igiełka wałek do uformowania glinki farby do pomalowania podstawek pędzelek i gąbeczka pergamin jako zabezpieczenie miejsca pracy paczka ulubionych pralinek Ferrero Rocher opcjonalnie złote płatki do ozdobienia powierzchni

Krok 1

Przygotujcie wszystkie potrzebne rzeczy z listy powyżej. Na początku stwórzcie sobie miejsce do pracy. Rozłóżcie pergamin bądź deskę zabezpieczającą. Rozwałkujcie glinkę na bardzo cienką warstwę około 4-5 mm.

 

Z jednej kostki stworzycie minimum 3 podstawki, stąd też nasza inspiracja zawiera kilka wersji.

Krok 2

Wybierzcie kształt swojej wymarzonej podstawki i potnijcie glinkę na paski bądź odrysujcie wymarzony szkic. Forma pasków jest wersją bardzo prostą do wykonania, wersja np. muszli wymaga ciut więcej talentu plastycznego, ale możecie wydrukować gotowy szablon i odrysować go na glince. Ważne by kształt taki jak np. muszla wyciąć nożykiem a później wygładzić igiełką i narysować nią dodatkowe delikatne wgłębienia.

Krok 3

Po stworzeniu kształtu i uformowaniu stwórzcie dziurkę, która będzie miejscem na kadzidełko. Dziurka powinna być wyżłobiona pod lekkim kątem, tak by popiół spadał na podstawkę.

Krok 4

Teraz odłóżcie Wasze dzieło do wyschnięcia – nie potrzebujecie do tego żadnego pieca, glinka zastyga sama. Następnie zabierzcie się za malowanie. Dla leniuszków – możecie pozostawić wersję saute bez malowania. Wasza podstawka będzie miała wówczas kolor jasnoszary. Jeśli chcecie osiągnąć inny efekt – skorzystajcie z farb i ozdób takich, jak np. złotko dekoracyjne.

Krok 5

Po wyschnięciu farb Wasza podstawka jest gotowa i wystarczy zapalić ulubione kadzidło. Cieszcie się magicznym klimatem i nagrodźcie się ukochaną pralinką Ferrero Rocher.

 

Gotowe!

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje