Słodki Baby SHOWer!

Oczekiwanie na narodziny dziecka nierozerwalnie wiąże się z wielkimi emocjami. Przeżywane przez przyszłych rodziców radość i ekscytacja przeplecione momentami niepokoju i wzruszeń stopniowo udzielają się całemu otoczeniu – rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Przyjęcie z okazji zbliżającej się daty porodu to doskonała okazja, by wspólnie świętować ten wielki dzień. Poznaj wyjątkowe atrakcje na baby shower!

Słodkie dekoracje, idealnie dobrane przekąski, praktyczne prezenty, a do tego długie rozmowy w gronie najbliższych – baby shower to nie tylko duża przyjemność, ale również niezapomniane chwile dla przyszłej mamy i jej gości. W jaki sposób zorganizować czas w tym niecodziennym dniu? Sprawdź porady dotyczące przygotowania zabaw oraz propozycje nagród!

Nie zapomnij też o wystroju wnętrza, w którym odbędzie się baby shower. Złoto jest zawsze w modzie – może być motywem przewodnim dodatków, których użyjesz. Złote świece lub świeczniki, gustowne obrączki na serwetki w barwach starego złota, ażurowe liście w kolorze gold do położenia na stole czy zastawa ze złotymi elementami... Wybierz te dodatki, które pasują do Ciebie i Twojego domu. Umieść wśród nich praliny Ferrero Rocher, które doskonale uzupełnią kompozycję.

Atrakcje na baby shower

To nieodzowna część przyjęcia – wspólne gry i zabawy powinny przede wszystkim tematycznie nawiązywać do maleństwa. Większość z nich nie wymaga szczególnych przygotowań, a śmiechu i przyjacielskiej rywalizacji! Niektóre z proponowanych konkursów to warianty klasycznych gier towarzyskich, które są zmodyfikowane na potrzeby przyjęcia. Czasem jednak warto stworzyć coś własnego, ożywiając towarzystwo i dodając zabawie niepowtarzalnego klimatu. Jaka to melodia, odgadywanie smaku słoiczków, a może trening SuperMamy?

Czytaj więcej: Słodkie trofeum z Raffaello

Gry i zabawy na baby shower

Organizując tego typu atrakcje, zawsze warto mieć na uwadze upodobania przyszłej mamy. Powinniśmy więc unikać gier, które mogłyby nie przypaść jej do gustu i zastanowić się, co może dać jej najwięcej radości i wzruszeń.

1. Odgadywanie smaku słoiczków

Zblendowana marchewka, papka z brokułów, mus z jabłek, a może groszek z batatami? Obecnie mamy dostęp do wielu różnych smakowych słoiczków dla niemowląt. Sprawdźmy czy podniebienia gości poradzą sobie z rozpoznaniem składników poszczególnych zupek i musów. Przygotujmy zestaw smakołyków i chustki do zawiązania oczu uczestników gry. W trakcie zabawy zaskoczmy gości podając pralinkę Ferrero Rocher. To z pewnością będzie pyszna zabawa!

2. Baby kalambury

Ta konkurencja na pewno wywoła salwy śmiechu! Wcześniej należy przygotować hasła z kategorii: mama, dziecko, ciąża. Mogą to być zarówno popularne przysłowia, zabawne porady czy znane rymowanki. Zasady są proste – jedna osoba pokazuje, reszta odgaduje! Każdego ze zwycięzców warto słodko nagradzać, np. darując mu Rafaello.

3. Jaka to melodia?

Znany konkurs tylko w wersji z piosenkami dla maluchów! Przygotujmy playlistę z różnymi utworami dla dzieci, najlepiej z naszego dzieciństwa. Kiedy któryś z uczestników rozpozna piosenkę, zanim podzieli się odpowiedzią z innymi musi... zjeść pralinkę Giotto. Tu sprawdzi się zasada: kto pierwszy (i łakomy), ten lepszy!

4. Słodkie wspominki

Poprośmy gości, aby przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa i zorganizujmy ich wspólne oglądanie. Spróbujmy na początku wymieszać je i odgadnąć, kto jest na danym zdjęciu. Następnie zapytajmy o ich zabawne przygody i słodkie tajemnice z dzieciństwa. W końcu nic tak nie rozczula, jak urocze historie z czasów, gdy było się maluchem. Na tę część wieczoru idealnie sprawdzi się słodki poczęstunek z Ferrero Rocher, Raffaello i Giotto.

Obdarowanie gości małym upominkiem w podziękowaniu za przyjście to już niemal tradycja przyjęcia baby shower. Specjały Ferrero Rocher, Raffaello i Giotto będą z pewnością doskonałym pomysłem na prezent dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Raffaello, czyli pierwszy krok do zakochania

Inne inspiracje

Wykonaj samodzielnie dekoracje do domu na Wielkanoc. Znajdziesz tu dwie inspiracje DYI

Zbliżają się święta. Dekoracje domu na Wielkanoc warto wykonać samodzielnie. Będą wtedy niepowtarzalne.

Czytaj więcej

Pomysł na romantyczny prezent na Walentynki

Mawiają, że od przybytku głowa nie boli, ale to nie do końca prawda. Obecnie w sklepach można znaleźć wszystko, czego dusza zapragnie, niełatwo jest więc wybrać prezent na Walentynki dla dziewczyny albo ukochanego. Kuszą kosmetyki, książki, różnego rodzaju drobiazgi. Na co się zdecydować, skoro prezent na Walentynki dla niej, tej jedynej ukochanej osoby, powinien być wyjątkowy? Jak nie utonąć w morzu możliwości?

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje