Słodki Baby SHOWer!

Oczekiwanie na narodziny dziecka nierozerwalnie wiąże się z wielkimi emocjami. Przeżywane przez przyszłych rodziców radość i ekscytacja przeplecione momentami niepokoju i wzruszeń stopniowo udzielają się całemu otoczeniu – rodzinie, przyjaciołom i znajomym. Przyjęcie z okazji zbliżającej się daty porodu to doskonała okazja, by wspólnie świętować ten wielki dzień. Poznaj wyjątkowe atrakcje na baby shower!

Słodkie dekoracje, idealnie dobrane przekąski, praktyczne prezenty, a do tego długie rozmowy w gronie najbliższych – baby shower to nie tylko duża przyjemność, ale również niezapomniane chwile dla przyszłej mamy i jej gości. W jaki sposób zorganizować czas w tym niecodziennym dniu? Sprawdź porady dotyczące przygotowania zabaw oraz propozycje nagród!

Nie zapomnij też o wystroju wnętrza, w którym odbędzie się baby shower. Złoto jest zawsze w modzie – może być motywem przewodnim dodatków, których użyjesz. Złote świece lub świeczniki, gustowne obrączki na serwetki w barwach starego złota, ażurowe liście w kolorze gold do położenia na stole czy zastawa ze złotymi elementami... Wybierz te dodatki, które pasują do Ciebie i Twojego domu. Umieść wśród nich praliny Ferrero Rocher, które doskonale uzupełnią kompozycję.

Atrakcje na baby shower

To nieodzowna część przyjęcia – wspólne gry i zabawy powinny przede wszystkim tematycznie nawiązywać do maleństwa. Większość z nich nie wymaga szczególnych przygotowań, a śmiechu i przyjacielskiej rywalizacji! Niektóre z proponowanych konkursów to warianty klasycznych gier towarzyskich, które są zmodyfikowane na potrzeby przyjęcia. Czasem jednak warto stworzyć coś własnego, ożywiając towarzystwo i dodając zabawie niepowtarzalnego klimatu. Jaka to melodia, odgadywanie smaku słoiczków, a może trening SuperMamy?

Czytaj więcej: Słodkie trofeum z Raffaello

Gry i zabawy na baby shower

Organizując tego typu atrakcje, zawsze warto mieć na uwadze upodobania przyszłej mamy. Powinniśmy więc unikać gier, które mogłyby nie przypaść jej do gustu i zastanowić się, co może dać jej najwięcej radości i wzruszeń.

1. Odgadywanie smaku słoiczków

Zblendowana marchewka, papka z brokułów, mus z jabłek, a może groszek z batatami? Obecnie mamy dostęp do wielu różnych smakowych słoiczków dla niemowląt. Sprawdźmy czy podniebienia gości poradzą sobie z rozpoznaniem składników poszczególnych zupek i musów. Przygotujmy zestaw smakołyków i chustki do zawiązania oczu uczestników gry. W trakcie zabawy zaskoczmy gości podając pralinkę Ferrero Rocher. To z pewnością będzie pyszna zabawa!

2. Baby kalambury

Ta konkurencja na pewno wywoła salwy śmiechu! Wcześniej należy przygotować hasła z kategorii: mama, dziecko, ciąża. Mogą to być zarówno popularne przysłowia, zabawne porady czy znane rymowanki. Zasady są proste – jedna osoba pokazuje, reszta odgaduje! Każdego ze zwycięzców warto słodko nagradzać, np. darując mu Rafaello.

3. Jaka to melodia?

Znany konkurs tylko w wersji z piosenkami dla maluchów! Przygotujmy playlistę z różnymi utworami dla dzieci, najlepiej z naszego dzieciństwa. Kiedy któryś z uczestników rozpozna piosenkę, zanim podzieli się odpowiedzią z innymi musi... zjeść pralinkę Giotto. Tu sprawdzi się zasada: kto pierwszy (i łakomy), ten lepszy!

4. Słodkie wspominki

Poprośmy gości, aby przynieśli swoje zdjęcia z dzieciństwa i zorganizujmy ich wspólne oglądanie. Spróbujmy na początku wymieszać je i odgadnąć, kto jest na danym zdjęciu. Następnie zapytajmy o ich zabawne przygody i słodkie tajemnice z dzieciństwa. W końcu nic tak nie rozczula, jak urocze historie z czasów, gdy było się maluchem. Na tę część wieczoru idealnie sprawdzi się słodki poczęstunek z Ferrero Rocher, Raffaello i Giotto.

Obdarowanie gości małym upominkiem w podziękowaniu za przyjście to już niemal tradycja przyjęcia baby shower. Specjały Ferrero Rocher, Raffaello i Giotto będą z pewnością doskonałym pomysłem na prezent dla wszystkich uczestników.

Czytaj więcej: Raffaello, czyli pierwszy krok do zakochania

Inne inspiracje

Najsłodszy prezent. Co podarować na 10, 25, a co na 50 rocznicę ślubu?

Prezent na rocznicę ślubu – elegancki, szalony, praktyczny, a może słodki i niewinny jak Raffaello? Najważniejsze, żeby na tę wyjątkową okazję obdarować parę kochających się ludzi od serca. Każda miłość zasługuje na świętowanie, a właściwy prezent podkreśli piękno jubileuszu. Nasze inspiracje wprowadzą Cię w świat zaczarowanych podarunków.

Czytaj więcej

Firmowe upominki na święta, ale nie tylko…

Każdy pretekst jest dobry, by kogoś obdarować. Zasada ta dotyczy także prezentów firmowych. Mogą być one wręczane pracownikom i partnerom firmy z różnych, nie zawsze oczywistych, okazji. Pretekstem do wykonania miłego gestu może być wszystko.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje