Stroiki wielkanocne z żywych kwiatów. Dwie propozycje – wybierz najlepszą dla Twojego wnętrza

Takiej dekoracji nie ma nikt. Każda ozdoba, jeśli wykonasz ją od początku do końca samodzielnie, będzie niepowtarzalna, szczególnie gdy w grę wchodzą rośliny. Zobacz, jak zrobić kompozycje wielkanocne z żywych kwiatów. 

Nasza inspiracja numer 1:

Wielkanocne aranżacje kwiatowe nie wymagają ani wielkich zakupów, ani wyjątkowych umiejętności. Przekonaj się o tym.

Kompozycja kwiatowa – Wielkanoc

Lista zakupów: 

•    kilka gałązek bazi wierzbowych;
•    kilka ciętych sezonowych kwiatów;
•    liście i inne „bukietowe wypełniacze”; 
•    zielona gąbka florystyczna (do żywych kompozycji), tzw. oasis; 
•    naczynie do bukietu (np. złote); 
•    sekator;
•    nożyk;
•    praliny Ferrero Rocher.
 

Krok 1

Zacznij od przygotowania kilku gałązek bazi, paru kwiatów sezonowych i kilku tzw. bukietowych wypełniaczy, czyli gałązek z zielonymi listkami. Ułóż od razu swoją kompozycję na próbę i sprawdź, jaką długość powinny mieć poszczególne rośliny. Pamiętaj, by były różnej długości, aby uzyskać efekt przestrzenny.

Mała podpowiedź

W marcu w kwiaciarniach znajdziesz wiele wiosennych kwiatów, m.in., hiacynty, irysy, krokosmie, margerytki, narcyzy, szafirki oraz tulipany. Twoja dekoracja będzie prezentowała się najlepiej, gdy dobierzesz różnorodne kwiaty i liście.
 

Krok 2

Przytnij gąbkę florystyczną na odpowiedni wymiar, by idealnie chowała się w wybranym naczyniu. Posłuży Ci do tego nóż kuchenny albo inny nożyk uniwersalny. Następnie włóż ją do wody i poczekaj aż solidnie nasiąknie.

Zwróć uwagę

W kwiaciarniach i sklepach florystycznych znajdują się dwa rodzaje gąbek – do suchych i żywych kompozycji. Wybierz właściwą, by Twoja dekoracja nie zwiędła zbyt szybko.

Krok 3

Czas na ułożenie bukietu. Zacznij od tych elementów, które chcesz umieścić na środku. Najlepiej, gdy będą to najbardziej okazałe kwiaty i bazie, które nadadzą dekoracji charakter wielkanocny.

Nie zapomnij!

Kwiaty na Wielkanoc w domu to już tradycja, którą warto kultywować. Zadbaj o oryginalny charakter swojej dekoracji i wyeksponuj ją wraz z pralinami Ferrero Rocher, które dodadzą elegancji i podkreślą odświętność kompozycji.

Nasza inspiracja numer 2:

Przepiękne dekoracje kwiatowe na Wielkanoc można przygotować również wyłącznie z bazi. Warto wtedy odpowiednio je ozdobić – pastelowymi jajeczkami na sznurkach oraz wykonanymi samodzielnie złotymi ptaszkami. Ich przygotowanie nie zajmie Ci dużo czasu.

Do tej dekoracji przygotuj: 

•    bazie;
•    wazon;
•    pastelowe jajka na sznurkach różnej wielkości i różnej długości;
•    złoty, połyskujący papier kolorowy (najlepiej w formacie A4); 
•    linijkę;
•    ołówek;
•    sznurek;
•    nożyczki;
•    samoprzylepne perłowe koraliki;
•    praliny Ferrero Rocher.
 

Krok 1

Arkusze papieru potnij wzdłuż na pasy. Zwróć uwagę, by nie były zbyt szerokie. Jeśli będą mieć 3 cm szerokości, to z arkusza A4 uzyskasz siedem takich pasków. Jedną końcówkę każdego paska przytnij pod skosem. 

Mała podpowiedź

Praca z papierem kolorowym, szczególnie złotym, wymaga ogromnej staranności. Jest on dość cienki i łatwo go przerwać, ponadto widać na nim każdy odcisk palca. Zadbaj o to, by ręce były suche i czyste, a jeśli masz obawy – pracuj w jednorazowych rękawiczkach.

Krok 2

Teraz zajmij się drugim końcem pasków. Wytnij w każdym równoramienny trójkąt. Musi być idealny, by Twoja dekoracja była estetyczna.

Zwróć uwagę

Jeśli nie masz pewnej ręki, pomóż sobie ołówkiem i linijką. Zaznacz delikatnie wierzchołek trójkąta, a następnie od linijki poprowadź boki. Tnij po linii, a na pewno efekt będzie zadowalający. Ślad  ołówka, delikatnie zetrzyj gumką.!

Krok 3

Ruchem pewnym, ale delikatnie, by nie przerwać paska, „zawiąż go” uzyskując bardzo luźny supeł. W ten sposób powstanie papierowy ptaszek. Następnie na „głowie” ptaszka przyklej perłowe oczko.

Nie zapomnij!

Przełóż sznurek przez „grzbiet” ptaszków, aby zawiesić je na baziach. Każda zawieszka powinna być innej długości, żeby wyglądało to bardzo ładnie w gotowej kompozycji. Zaprezentuj ją wraz z pralinami Ferrero Rocher. Dzięki nim uzyska prawdziwie odświętny charakter.

Masz wiele możliwości!
Kwiaty na Wielkanoc - dekoracja obowiązkowa, za każdym razem inna

Jajka, króliczki, kurczaczki, baranki – to pierwsze przychodzi nam do głowy, gdy wybieramy ozdoby wielkanocne. Kwiaty dają nam jednak niemal nieograniczoną paletę możliwości aranżacji. Można postawić na kompozycje kwiatowe na święta Wielkanocne z żywych roślin ciętych, ale jeśli zdecyduje się na rośliny cebulowe, to wasza dekoracja zmieniać będzie się z dnia na dzień, wraz z rozkwitającymi hiacyntami lub narcyzami.

 

Inne inspiracje

Wykonaj samodzielnie dekoracje do domu na Wielkanoc. Znajdziesz tu dwie inspiracje DYI

Zbliżają się święta. Dekoracje domu na Wielkanoc warto wykonać samodzielnie. Będą wtedy niepowtarzalne.

Czytaj więcej
Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje