Zrób to sam

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zrób to sam

PREZENT FERRERO ROCHER

Oto lista rzeczy, których będziemy potrzebować do pracy:

  • niewielkie pudełko
  • aksamitny, nieelastyczny materiał
  • szeroka, atłasowa wstążka
  • farba w spray’u do złocenia
  • listki i gałązki
  • Ferrero Rocher
Krok
po kroku
1.

Krok 1: Zaczniemy od przygotowania złotych listków. Kup suszone listki w kwiaciarni i pomaluj je złotą farbą w spray’u. Zostaw na kilka godzin do wyschnięcia w ciepłym i bezpiecznym miejscu. Podczas, kiedy farba będzie schła, możemy zająć się kolejnymi krokami.

 

2.

Krok 2: Przygotuj sobie pudełko, które pomieści Twój prezent. Pudełko zmierz dokładnie, aby móc obliczyć ile materiału będziesz potrzebować do jego oklejenia.

 

3.

Krok 3: Przechodzimy do klejenia. Aksamit jest dość gruby, więc aby dobrze trzymał się ścianek pudełka, nie wystarczy zwykły klej. Najlepszy będzie klej do materiałów, który musimy rozprowadzić równomiernie, aby aksamit pozostał idealnie gładki i nigdzie nie odstawał. Uważajmy też, aby nie poplamić zewnętrznej strony materiału, ponieważ będziemy musieli cofnąć się do kroku drugiego. Kiedy uporamy się z klejeniem, odczekajmy chwilę aż klej wyschnie.

 

 

4.

Krok 4: Czas na wstążkę – obwiązujemy nią pudełko i na szczycie zawiązujemy strojną kokardę. Oba końce wstęgi pozostawiamy swobodnie zwisające po bokach. Następnie musimy przymocować do pudełka gałązki. Wsuwamy je delikatnie pod wstążkę i sprawdzamy, czy są stabilne i nie wypadną. Dla pewności możemy je delikatnie podkleić.

5.

Krok 5: A teraz ostatnie szlify. Po przeciwnej stronie do gałązek przyklejamy do pudełka Ferrero Rocher. Poprawiamy kokardę, układamy końce wstążki tak, aby wyglądały na swobodnie rozrzucone i już naszą świąteczną dekorację możemy uznać za gotową .

Ustawmy ją w wybranym miejscu, rozsypmy obok kilka dodatkowych złotych listków.

 

ZOBACZ POZOSTAŁE INSPIRACJE