NAKRYCIE ANIELSKIE SKRZYDŁA

Zobacz jak w łatwy sposób przygotujesz oryginalną dekorację w swoim domu.

Zanim zaczniemy pracę, przygotuj niezbędne materiały:

białe kokilki na muffinki (rozmiar spodu ok. 5 cm, wysokość ok. 7,5 cm) lniane serwetki w kolorze kremowym karton w kolorze kremowym wstążka w kolorze złotym nożyczki pisak/ flamaster etykiety samoprzylepne Ferrero Rocher

Krok 1

Krok 1: Na początek wydrukuj szablony świątecznych wycinanek, które przygotowaliśmy specjalnie na potrzeby tej kompozycji. Po wydrukowaniu, wytnij elementy starannie i umieść je na talerzu.

Krok 2

Krok 2: Następnie weź dwie kokilki na muffinki, złóż je na pół i wygładź. Na każdej z nich, korzystając z wydrukowanych wcześniej szablonów, odrysuj kształt skrzydła. Rysowanie po kokilkach może sprawić odrobinę kłopotu, dlatego nie śpiesz się, aby zrobić to dokładnie. Teraz ostrożnie wytnij skrzydła i połącz je ze sobą zgodnie z instrukcją.

Krok 3

Krok 3: Złóż luźno białą serwetkę i połóż na niej skrzydła. Całość przewiąż złotą wstążką tak, aby rozdzielała skrzydła na pół. Zadbaj o to, aby końce wstążki nie były za krótkie (mogą nawet wystawać poza talerzyk) i aby ładnie układały się na skrzydłach.

Krok 4

Krok 4: Weź etykietę wykonaną z kartonu w kolorze kremowym. Złotym pisakiem napisz na niej imię osoby, która zajmie dane miejsce. Jeśli nie masz przekonania co do swojego charakteru pisma, poproś kogoś o pomoc. W ostateczności możesz wspomóc się komputerem i drukarką, pamiętaj jednak, że zwykły tusz nie dorówna efektownością złotemu pisakowi. Gotową etykietę ułóż nad skrzydłami.

Krok 5

Krok 5: Pozostał nam jeden brakujący element, o którym przypomina puste miejsce na środku skrzydeł. Umieszczamy tam Ferrero Rocher, dzięki czemu całość nabierze złocistego blasku.

Anielskie skrzydła gotowe, pozostaje nam więc tylko czekać na gości i cieszyć się nadchodzącymi chwilami w gronie najbliższych.

Pozostałe pomysły

Zobacz wszystkie

Sprawdź wyjątkowe okazje